Inovační systém Finska

26. 11. 2009 Autor: Daniel Všetečka

Delegace Královéhradeckého kraje pod vedením hejtmana Bc.Lubomíra France navšťívila ve dnech 14-17.10.2009 Finsko. Program cesty připravilo Technologické centrum Hradec Králové. Cesty se zúčastnili také zástupci krajské rozvojové agentury Centrum evropského projektování.

Cílem cesty bylo seznámení se s národním inovačním systémem Finska, včetně jeho institucí a nástrojů na místní, regionální a národní úrovni. Královéhradecký kraj finalizuje Regionální inovační strategii a na ni navazující Akční plán. Finsko, jako země s rozvinutou inovační infrastrukturou a tradicí, je ideální k získání zkušeností pro kraj v této oblasti. Program zahrnoval jak akademickou sféru, rozvojové instituty venkova, agentury, města, krajský úřad, tak i technologické parky. Důležité bylo také předjednání možnost navázání partnerství pro budoucí společné mezinárodní projekty v oblasti inovací a regionálního rozvoje. Seznam navštívených institucí viz. níže:

 Seinäjoki - RURALIA institute

 Město Seinäjoki

 Technologické centrum Seinäjoki

 Krajský úřad ‐ Jižní Pohjanmaa

 Technopolis Vantaa

 Technopolis Innopoli Espoo

 InnoPraxis International, Ltd.