AKCE V BRUSELU : CZECH STREET PARTY 2009

10. 7. 2009 Autor: Daniel Všetečka

Stálé zastoupení ČR při EU pro bruselské publikum připravilo letošní největší českou akci roku. Na již třetí Czech Street Party vystoupily v sérii koncertů známé české kapely Kryštof, Mig21, Mandrage a Clou. Vlastní speciality představily české kraje a zastoupení Czelo a CzechTourism. Zcela mimořádnou prezentaci připravily Moravskoslezský kraj a město Praha, které do Bruselu přivezly přední české kapely.

V již třetí české Street Party se představilo to nejlepší z české rockové hudby pro více než 6000 diváků. Akci uvedlo vystoupení nositelů cen Anděl, mladých kapel Clou a Mandrage, večer diváci ocenili Mig21 se známým Jiřím Macháčkem a vůbec první koncert skupiny Kryštof v Belgii. Akce se konala tradičně před Stálým zastoupením a Českým domem, tedy sídlem hlavního organizátora Street Party a většiny krajských zastoupení, která akci spoluorganizovala. Náš kraj se prezentoval Hořickými tubičkami, Krkonošskou medovinou, regionálními uzeninami a také novým turistickým průvodcem " Po stopách Františka Kupky".

Fotogalerie zde.

Zdroj: SZ ČR při EU