Vedoucí Evropské kanceláře v Bruselu na stáži v Evropském parlamentu

8. 3. 2007 Autor: Daniel Všetečka

Daniel Všetečka, vedoucí Evropské kanceláře Kralovéhradeckého kraje v Bruselu, absolvoval v únoru 2007 měsíční stáž v Evropském parlamentu u poslance Ing. Oldřicha Vlasáka (EPP-ED, ODS).

Cílem stáže bylo proniknout do dění a procesů v Evropském parlamentu, seznámit se s agendou europoslance (jak v Bruselu tak na plenárním zasedání EP ve Štrasburku), navázat kontakty, podílet se na administraci kanceláře a zpracovávat odborné podklady pro jednání. Evropský parlament je jedním z důležitých hráčů v procesu tvorby legislativy Evropské unie, a proto lze považovat znalost jeho vnitřních formálních i politických procedur za nezbytnou i pro „krajského“ zástupce v Bruselu. „Například dění ve Výboru pro regionální rozvoj v Evropském parlamentu, jehož zasedání jsem měl možnost se několikrát zůčastnit, má zcela jistě vazby a dopady na regionální úroveň. Chtěl bych tímto panu europoslanci Ing. Vlasákovi poděkovat za umožnění stáže. Doufám, že naše vzájemná spolupráce bude i nadále pokračovat, což vidím jako přínosné jak pro Královéhradecký kraj tak pro Město Hradec Králové.“

Daniel Všetečka