Slavností podpis Regionálního operačního programu NUTS 2 Severovýchod

12. 12. 2007 Autor: Daniel Všetečka

11. prosince dopoledne bylo v Praze slavnostně podepsáno sedm regionálních operačních programů a dva celostátní operační programy Podnikání a inovace a Doprava.

Regionální operační program Severovýchod se stal realitou a po náročném, ale úspěšném vyjednávacím procesu schvalování Evropskou komisí. Podpid se konal v pražské vile Portheimka za účasti premiéra Vlády ČR Mirka Topolánka a vicepremiéra pro Evropské záležitosti Alexandra Vondry. Kromě ROP SV bylo podepsáno dalších šest regionálních operačních programů a operační program Podnikání a inovace a operační program Doprava. Významné akce se tak zúčastnili předsedové regionálních rad regionů soudržnosti, za Evropskou komisi zavítala Katarina Mathernová, zástupkyně generálního ředitele Generálního ředitelství pro regionální politiku. Regionální operační program NUTS II Severovýchod tedy může vykročit směrem k naplňování svého konkrétního poslání pro region soudržnosti.

Více o ROPu SV na stránkách Regionální rady NUTS 2 Severovýchod.

Zdroj: ÚRR NUTS 2 SV , AK ČR

Fotogalerie: