Regiony EU pod mikroskopem

10. 11. 2008 Autor: Daniel Všetečka

Eurostat vydal statistickou ročenku EU 2008 zaměřenou na regiony. Publikace poskytuje přehled posledních ekonomických, sociálních a demografických dat za 271 regionů EU, členů EFTA (Island, Lichtnštejnsko, Norsko a Švýcarsko) a dále také v kandidátských zemích (Chorvatsko, Makedonie, Turecko).

V kterém regionu EU naleznete nejvíce pracujících v high-tech odvětvích ? Který region má nejvíce nocí přespání návštěvníků ? A který region má nejméně smrtelných nehod na silnicích? Odpovědi na tyto a další otázky můžeme nalézt v regionální statistické ročence EU pro rok 2008, publikované Eurostatem, statistickým úřadem EU. Zahrnuje kapitoly o populaci, městském rozvoji, struktuře podnikatelského sektoru, pracovním trhu, dopravě, turistickém ruchu, vědě, technologii a inovacích, zdravotnictví a zemědělství. V tomto roce přibyla dvě nová témata, mzdové náklady a sektorová produktivita.

Statistická regionální ročenka je k dispozici v angličtině -> zde (pdf, 7MB).

Zdroj: Evropská komise