Prezentace pro zástupce srbských rozvojových agentur

7. 8. 2007 Autor: Daniel Všetečka

Evropská kancelář KHK se účastnila série prezentací pro zástupce srbských rozvojových agentur. Akce se uskutečnila v budově Krajského úřadu.

Vedoucí kanceláře Daniel Všetečka prezentoval motivaci kraje k založení kanceláře v Bruselu, hlavní cíle kanceláře, aktuální oblasti zájmu včetně monitoringu Komunitárních programů Evropské komise a plán na podzimní slavnostní otevření Domu českých regionů v Bruselu. Delegace se uskutečnila v rámci širšího projektu, který je zaměřen na předávání zkušenosti České republiky Republice Srbsko. Tento projekt je financován nadací Open Society Fund, z programu East East na podporu zemí jihovýchodní Evropy a žadatelem projektu je Centrum evropského projektování. Projekt se obecně zaměřuje na spolupráci střední a jihovýchodní Evropy. Jeho cílem je podpořit tradiční spolupráci a přátelství mezi Českou republikou a Republikou Srbsko prostřednictvím předání zkušeností z procesu regionalizace. Účastníci se setkali také s hejtmanem Královéhradeckého kraje Pavlem Bradíkem a náměstkem hejtmana.

Fotogalerie: