Otevření Evropské kanceláře Královéhradeckého kraje v Bruselu

1. 3. 2007 Autor: Daniel Všetečka

Královéhradecký kraj se rozhodl připojit se k více než 300 dalším regionům Evropské unie, které mají v Bruselu svou kancelář.

Od 1.1.2007 zřídil Královéhradecký kraj svou Evropskou kancelář v Bruselu. Provoz a činnost kancláře zajišťuje pro Královéhradecký kraj Centrum Evropského Projektování , regionální rozvojová agentura. Královéhradecký kraj využil nabídky CEBRE ( České podnikatelské reprezentace v Bruselu) na sdílení kancelářských prostor. Královéhradecký kraj podporuje projekt společného českého domu v Bruselu a svou kancelář přemístí na adresu Rue du Trone 60 hned jak bude tento dům (s největší pravděpodobností od 1.9.2007) slavnostně otevřen. V této budově označované někdy jako "Czechpoint" by měla sídlit zastoupení krajů v Bruselu, některé agentury, Ambasáda ČR v Belgii a Stále zastoupení ČR při EU.

Kancelář sídlí na adrese :

Bastion Tower ( 20 patro), 5 Place du Champ de Mars, 1050, Brusel.

Bruselská kancelář bude vykonávat především tyto činnosti:

- reprezentace Královéhradeckého kraje v Bruselu

- prosazování a propagace projektů / zájmů kraje resp. NUTS 2 Severovýchod

- zájmová ad-hoc spolupráce se zástupci ostatních krajů v Bruselu

- obecně zajištění a zpracování pro KHK relevantních informací z Bruselu

- navazování a udržování kontaktů s institucemi EU a dalšími významnými organizacemi v Bruselu

- informování kraje o možnostech čerpat finance z programů Evropské komise (komunitární programy)

- networking (tvorba partnerství) ve prospěch kraje

- posilování pozice kraje v Bruselu a na evropské scéně vůbec

Vedoucím kanceláře je od 1.1.2007 pan Daniel Všetečka, zaměstnanec Centra Evropského Projektování.

Cílem je postupné navazování styků s ostatními zástupci krajů (nejen českých) a pronikání do dění v Bruselu a institucích EU. Období od ledna do září 2007, kdy bude otevřen "Czechpoint", lze označit jako přípravné.

Kontakty :

GSM ČR: + 420 720 404 204