Královéhradecký kraj se poprvé ve své historii aktivně podílel na Open Days v Bruselu

10. 10. 2007 Autor: Daniel Všetečka

Evropská kancelář Královéhradeckého kraje v Bruselu pod vedením Daniela Všetečky naplnila aktivní účastí na „týdnu evropských regionů“ jedno ze svých předsevzetí pro rok 2007.

Prof. MUDr. Zdeněk Zadák, Ph.D., jako speaker Královéhradeckého kraje, prezentoval na semináři zaměřeném na klastrové iniciativy v evropských regionech, model spolupráce mezi akademickým a podnikatelským sektorem v oblasti medicíny rsp. funkčních potravin. Klastrová spolupráce by měla dle široké definice obsahovat vše od výzkumu a testování až po produkci finálního výrobku, včetně jeho marketingu a distribuce. EU nahlíží na klastrovou spolupráci jako na jeden z motorů regionálních ekonomik budoucnosti. Kooperací se totiž zvyšuje konkurenceschopnost všech účastníků. Semináře se zúčastnilo přes 80 lidí a kapacita byla plně vyčerpána již 10 dní před konáním akce. Na semináři byla kromě oblasti medicíny prezentována i klastrová spolupráce v oblasti ICT (informační technologie), aeronautiky a kosmetiky. Celá akce byla uzavřena malou recepcí.

Fotogalerie: