Královéhradecký kraj se bude poprvé aktivně podílet na Open Days v Bruselu

12. 3. 2007 Autor: Daniel Všetečka

Týden evropských regionů a měst, jak bývají někdy Open Days nazývány, se odehraje v Bruselu ve dnech 8 – 11. října 2007. Královéhradecký kraj podal spolu se sedmi dalšími evropskými regiony přihlášku, která byla Výborem regionů schválena.

Osm krajů se sdružilo do uskupení pod názvem „Dynamické regiony pro inovace a investice“. Konkrétně se jedná o kraje Auvergne – Centre – Limousin ( Francie) , Trenčín (Slovenská republika), Banská Bystrica (Slovenská republika), Castilla-La Mancha (Španělsko), Lancashire ( Velká Británie), Královéhradecký kraj (Česká republika), Pomurje (Slovinsko), Centrální Makedonie ( Makedonie). Uskupení se dohodlo na uspořádání dvou seminářů dne 10. října 2007. Hlavními tématy bude prezentace best-practises lákání investorů do regionů a dále klastry. Královehradecký kraj bude prezentovat aktivity, které jsou produktem spolupráce mezi textilním klastrem Clutex a Zdravotnickým holdingem Královéhradeckého kraje. Dále budou prezentovány produkty vzniklé z regionálního partnerství v oblasti medicínsko-farmaceutické. O aktuálním vývoji Vás budeme informovat.

Logo Open Days 2007