Den otevřených dveří v institucích Evropské unie

7. 5. 2007 Autor: Daniel Všetečka

Evropská kancelář Královéhradeckého kraje v Bruselu reprezentovala kraj dne 5.5.2007 na dni otevřených dvěří ve Výboru regionů.

U příležitosti padesátého výročí podpisu Římských smluv se otevřely dveře budov evropských institucí pro veřejnost. Zástupci českých regionů v Bruselu prezentovaly na pěti stáncích Českou republiku. Královéhradecký kraj sdílel (dle společného NUTS II) stánek s Libereckým krajem (Pardubický kraj zatím v Bruselu nepřítomen). České regiony zvolily dobrou strategii a umístily stánky vedle sebe podél jedné stěny. Zároveň pozadí každého stánku tvořila slepá mapa České republiky s vyplněnou plochou těch krajů, které okupovaly stánek. Návštěvníci (většinou belgické rodiny s dětmi) tak měli geografický přehled o tom, kde se který český region nachází. Za osm hodin navštívilo Výbor regionů přes 4000 lidí. V rámci expozice probíhala i soutěž o ceny s názvem "putování pro regionech". Podmínkou bylo do pasu nasíbrat razítko od každého regionu.

Odkaz na stránku věnující se 50. výročí Římské smlouvy zde.

Fotogalerie: