Delegace Euromanažerů Královéhradeckého kraje navštívila Brusel

12. 6. 2007 Autor: Daniel Všetečka

Studijní cesta proběhla ve dnech 4-6. června 2007. Cesta se uskutečnila v rámci projektu Aktivity Královéhradeckého kraje v oblasti rozvoje II (AKKORD), který je spolufinancován Evropskou unií.

Evropská kancelář Královéhradeckého kraje připravila pro 24 členů delegace třídenní program. Věříme, že návštěva umožila seznámení se s chodem hlavních institucí Společenství a s rolí jakou Česká republika, potažmo Královéhradecký kraj na evropské scéně hraje. Následuje krátký výčet navštívených institucí a událostí:

Jan Vytopil, Stálé zastoupení ČR při EU

Představení práce diplomatické mise ČR při EU a její úlohy v Bruselu

Stanislav Schneider, Stálé zastoupení ČR při EU

Aktuální stav vyjednávání o strukturálních fondech s EU

Jiří Švarc, Evropská komise, Generální ředitelství pro zaměstnanost, sociální politiku a rovné příležitosti

Evropský sociální fond v programovacím období 2007 – 2013

Rada EU

Představení práce instituce, prohlídka prostor, diskuse na aktuální evropská témata

Michal Kadera, Česká podnikatelská reprezentace při EU

Představení činnosti CEBRE, čeští podnikatelé a EU, podnikatelské zájmy v EU, čeští lobbyisté v Bruselu

Daniel Všetečka, Evropská kancelář Královéhradeckého kraje v Bruselu