Cestovní ruch

Turistický portál Královéhradeckého kraje najdete na adrese https://www.hkregion.cz/.


Agenda cestovního ruchu spadá od 1. června 2021 pod Odbor Kultury, památkové péče a cestovního ruchu. Informace o činnosti jsou popsány v článku Činnost odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

vedoucí oddělení: Mgr. Pavlína Mazánková
e-mail: pmazankova@kr-kralovehradecky.cz,
tel.: +420 495 817 322, mob.: +420 720 987 142

4.5.2022

Zlatý erb získaly Borovnice a Dvůr Králové nad Labem

Krajské kolo soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky měst a obcí má své vítěze. První tři příčky v kategorii obcí obsadily Borovnice (TU), Mokré a Nepolisy. Mezi městy zabodovaly Dvůr Králové nad Labem, Nový Bydžov a Nové Město nad Metují. V Královéhradeckém kraji se do soutěže zapojilo 15 webových stránek.

29.4.2022

Startuje soutěž Cyklopecky

Všechny příznivce cykloturistiky potěší start dalšího ročníku soutěže Cyklopecky Východních Čech. Účastníci budou od 1. května do 30. září soutěžit o hodnotné ceny v podobě horského kola nebo zajímavých pobytů v různých koutech obou východočeských krajů.

27.4.2022

Krajské kolo soutěže Zlatý erb 2022 zná své finalisty

Vyhlášení výsledků krajského kola 24. ročníku soutěže Zlatý erb se bude konat za účasti hejtmana Martina Červíčka ve středu 4. května od 14 hodin v nové přístavbě knihovny Muzea východních Čech v Hradci Králové kraje v prostoru Gayerových kasáren.

20.4.2022

Krajská podpora obnovy turistických značek bude pokračovat

Královéhradecký kraj bude i nadále podporovat Klub českých turistů. Obě strany dlouholetou spolupráci stvrdily uzavřením memoranda a budou společně prosazovat obnovu a údržbu značení pěších tras i cyklotras na území regionu.

14.3.2022

Místní akční skupiny pomáhají uprchlíkům

Místní akční skupiny (MAS) Královéhradeckého kraje mapují svá území na venkově a aktivně se zapojují do pomoci válečným uprchlíkům. Zaměřují se na volnočasové aktivity a začleňování nově příchozích do běžného života.

21.2.2022

Nová dálková cyklotrasa propojí tři kraje

Královéhradecký kraj společně s Pardubickým a Olomouckým krajem dlouhodobě jednají o propojení svých území dálkovou cyklotrasou. Poslední jednání za účasti zástupců dotčených obcí z obou východočeských krajů, představitelů krajských samospráv a národního cyklokoordinátora dospělo ke shodě na vedení dálkové cyklotrasy nově označené číslem 8. Do dopravní sítě pro cyklisty ČR se tedy zařadí cyklotrasa číslo 8, která nahradí stávající cyklotrasu číslo 14.

30.7.2021

Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo výzvu na Marketingové aktivity

Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo v rámci Národního programu podpory cestovního ruchu výzvu na Marketingové aktivity. Cílem podprogramu je zvýšení povědomí o nabídce aktivit cestovního ruchu v destinacích, zkvalitnění a rozšíření produktové nabídky, komunikační kampaně, zkvalitnění strategického rozhodování a zlepšení koordinace nabídky v destinaci.