Venkov - aktuální informace

29.11.2021

Také Ježíšek nakupuje regionální vánoční dárky

Listopad je pro mnohé měsícem, kdy své blízké oslovují s otázkou, co by si přáli najít pod stromečkem. Inspirací Vám může být web Regiony sobě, který připravily místní akční skupiny (MAS). Najdete zde široký výčet tipů na dárky od lokálních producentů z Královéhradeckého kraje, ale také regionální produkty pro přípravu štědrovečerní tabule.

30.6.2021

Pozvánka "Děti dětem"

Místní akční skupina Hradecký venkov srdečně zve na vernisáž obrazů, které malovaly děti z mateřských škol v rámci kouzelné arteterapie.

 

Rádi se s vámi setkají u skleničky něčeho dobrého ve čtvrtek 1. července od 18 hodin na NáPLAVCE (nám. 5. května 835, 500 02 Hradec Králové), kde proběhne slavnostní zahájení výstavy a obrazy zde budou k prodeji.

 

Výtěžek z prodaných obrazů půjde na konto nadačního fondu SPOLU NA DRAKA, konkrétně Zdendovi z HK, který trpí spinální muskulární atrofií. 

 

K poslechu zahraje SAXTET ze ZUŠ Střezina a celým programem nás provede moderátor Jan Nevečeřal. 

 

Těšíme se na další setkání s Vámi.

24.5.2021

Finance z MASek pomáhají

Krkonoše – kopce, lesy, národní park a lyžařské tratě. Z pohledu mladého zdravého člověka idylické místo pro sport, trávení volného času i život. Ale co dělat v případě, že je spousty sněhu, bydlíte v některé z odlehlých obcí a máte zdravotní omezení, handicap anebo prostě nevlastníte auto a potřebujete pomoc?