Jak pomoci Ukrajině?

4.4.2022

Pokyny pro poskytovatele ubytování pro uprchlíky

V současné době většině ubytovatelů evidovaných v HUMPO kraj zaslal návrh smlouvy. Návrh smlouvy včetně tabulek pro fakturaci (vyúčtování) je níže v příloze článku, a to pro subjekty, které dosud v systému HUMPO nejsou zaevidovány, avšak splňují podmínky pro zařazení do systému HUMPO a pro vyplácení příslušného příspěvku. Je nezbytné, aby takovýto ubytovatel provedl zároveň zaevidování do systému HUMPO podle následujících pokynů.

28.2.2022

Materiální sbírky pro Ukrajinu

Pokud se rozhodnete pomoci Ukrajině materiálně, před cestou na sběrné místo si nejprve ověřte, zda stále přijímá dary. Případně doporučujeme zjistit, jakou konkrétní materiální pomoc by sběrné místo uvítalo.

28.2.2022

Linka bezpečí pro děti a rodiče poradí, jak zvládnout strach

Válka patří mezi jedno z témat, kdy si přejeme, abychom o nich s dětmi nikdy nemuseli hovořit. Celá Evropa nyní hledí s obavami na konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem. Před strachem z této situace dětem pomůžeme tak, že s nimi budeme o válce mluvit a že se jim pokusíme být oporou. Co by tedy mělo být obsahem a cílem rozhovorů? Linka bezpečí nabízí pro rodiče, mladistvé a děti základní body, jak vnitřně se situací naložit. Využít můžete i telefonní čísla pro další dotazy či sdílení pocitů.

28.2.2022

Finanční sbírky pro Ukrajinu

Možností, jak pomáhat válkou zasažené Ukrajině je mnoho. Pokud chcete pomoci finančně, vyberte si jednu z organizací, které sbírky pořádají.

25.2.2022

Jak pomoci Ukrajině?

Zveřejňujeme důležité informace pro všechny, kdo chtějí pomoci válkou zasažené Ukrajině a jejím obyvatelům.