Aktuality

21.září Trutnovská nemocnice rozšiřuje své rehabilitační oddělení

Trutnovská nemocnice rozšiřuje své rehabilitační oddělení

Nově revitalizované prostory rehabilitačního oddělení trutnovské nemocnice nabídnou od 1. října více místa. Počet lůžek se zde zvyšuje o sedm, na celkový stav 27 míst. Vyšší kapacita rehabilitace jde ruku v ruce nejen s navýšením počtu ortopedických operací, ale oddělení počítá také s péčí o pacienty s postcovidovými potížemi.

21.září Hejtman přijal návštěvu z Banskobystrického kraje

Hejtman přijal návštěvu z Banskobystrického kraje

Předseda Banskobystrického samosprávného kraje Ján Lunter navštívil na pozvání hejtmana Martina Červíčka Královéhradecký kraj. Oba regiony pojí od roku 2003 partnerství, které by se podle obou představitelů mělo dále prohlubovat a rozšiřovat do dalších oblastí. Během dvou dnů strávených na východě Čech navštívila slovenská delegace například zemědělskou společnost Mžany, státní zámek Hrádek u Nechanic a krajské dožínky v Hradci Králové.

20.září Žně skončily, je čas slavit. Dožínky nabídly pestrý program

Žně skončily, je čas slavit. Dožínky nabídly pestrý program

Téměř ideální počasí, pestrá výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky, atraktivní doprovodný program a stovky stánků drobných vystavovatelů přilákaly na letošní Královéhradecké krajské dožínky do Hradce Králové tisíce návštěvníků z celého kraje.

20.září Ceny festivalu smíchu rozdány. Diváci ocenili Večírek, porota Deníček moderního fotra

Ceny festivalu smíchu rozdány. Diváci ocenili Večírek, porota Deníček moderního fotra

Ceny jsou rozdány, 43. festival české filmové komedie zná své vítěze. Zlatý Prim si odnesl Deníček moderního fotra, nezapomenutelné role přiřkly čestný titul Petrovi Nárožnému. Nejoblíbenější cenu - Novoměstský hrnec smíchu - diváci udělili filmu Večírek. Festivalového týdne (soutěžních projekcí) se letos zúčastnil rekordní počet diváků - 2157 a smáli se dohromady 153 minut.

19.září Známe nové laureáty ceny sociálních služeb

Známe nové laureáty ceny sociálních služeb

Výroční plakety Ceny sociálních služeb Královéhradeckého kraje mají svého majitele. V rámci Svátku seniorů, který se uskutečnil 16. září na Pivovarském náměstí v Hradci Králové, představitelé kraje již po jedenácté ocenili jednotlivce, města i organizace za činnosti v oblasti sociálních služeb.

16.září Neratov se v sobotu otevře veřejnosti

Neratov se v sobotu otevře veřejnosti

Sobota 18. září bude v Neratově ve znamení Dne otevřených dveří. Součástí programu, který začne v 10 hodin, budou komentované prohlídky kostela i minipivovaru a další doprovodný program. K dopravě z Hradce Králové, , Častolovic, Kostelce nad Orlicí, Rychnova nad Kněžnou či Rokytnice v Orlických horách bude možné využít autobusy.

16.září Firmou roku v hradeckém kraji je výrobce potravin z hmyzu WormUP

Firmou roku v hradeckém kraji je výrobce potravin z hmyzu WormUP

Známe výsledky krajského kola soutěží IBM Firma roku 2021 a Moneta Živnostník roku 2021. Firmou roku v Královéhradeckém kraji se stala společnost WormUP, výrobce potravin z hmyzu. Cenu pro živnostníky získal v regionu cukrář Dominik Mervart.

16.září Česko-polské příhraničí je bohatší o deset nových rozhleden

Česko-polské příhraničí je bohatší o deset nových rozhleden

Královéhradecký kraj se v dubnu 2018 zapojil do projektu Česko-polské Hřebenovky. Vrcholová trasa se na území kraje k letošnímu roku pyšní čtyřmi nově vystavěnými rozhlednami a Jánským mostem přes Divokou Orlici. Na polské straně vyrostlo dalších pět rozhleden a jedna byla zrekonstruována. Rozpočet projektu financovaného z evropských fondů počítá s investicemi za 90 milionů korun, z nichž je 95 % už vyčerpáno.