Aktuality

29.červen Stavební práce v broumovské nemocnici skončily

Stavební práce v broumovské nemocnici skončily

Královéhradecký kraj dokončil stavební úpravy v broumovské nemocnici. Budova je nově zateplená, má vyměněná stará okna a díky přestavbě části druhého nadzemního podlaží zde nově vzniklo 12 pokojů oddělení lůžek následné péče a prostory pro personál. Opravená byla i střecha. Kraj za oba stavební projekty, které chvíli běžely souběžně, zaplatil téměř 42 milionů korun bez DPH.

29.červen Mladí hasiči závodili v Hradci Králové

Mladí hasiči závodili v Hradci Králové

Hasičský stadion v Hradci Králové hostil Mistrovství České republiky hry Plamen 2022. Do krajské metropole přijelo soutěžit 15 družstev mladých hasičů z celé republiky, závod začal štafetou 4x60 metrů a poté následoval závod požárnické všestrannosti.

27.červen Za nový parkovací dům v náchodské nemocnici kraj zaplatil 47 milionů

Za nový parkovací dům v náchodské nemocnici kraj zaplatil 47 milionů

V areálu Oblastní nemocnice Náchod bude od začátku července v provozu nový parkovací dům se 165 místy. Jeho výstavbou za 47 milionů korun bez DPH Královéhradecký kraj jako investor zvýšil celkovou parkovací kapacitu v dolním areálu nemocnice na 370 míst a zajistil tak lepší možnosti parkování u největšího krajského zdravotnického zařízení.

27.červen Muzeum v Hradci Králové hledá nového provozovatele kavárny

Muzeum v Hradci Králové hledá nového provozovatele kavárny

Ředitel Muzea východních Čech v Hradci Králové vypisuje výběrové řízení na provozovatele Kavárny Muzeum v Hradci Králové. Kavárna s atmosférou první poloviny 20. století se nachází v historické budově Muzea východních Čech v Hradci Králové na Eliščině nábřeží, která je zároveň Národní kulturní památkou.

23.červen Královéhradecký kraj ocenil dobrovolníky pečující o památky

Královéhradecký kraj ocenil dobrovolníky pečující o památky

Královéhradecký kraj ocenil dobrovolníky, kteří pečují a opravují historické památky v regionu. Cenu za příkladnou obnovu architektonického dědictví či popularizační činnost získaly: spolek Přátelé Markvarticka, Římskokatolická farnost Nová Paka a Společnost železniční výtopna Jaroměř. Během slavnostního udílení cen byly předány také Pamětní plakety za péči o válečné hroby Ministerstva obrany ČR.

23.červen Archeologové ukázali nálezy z Opočna

Archeologové ukázali nálezy z Opočna

V trase budované druhé části opočenského obchvatu stále probíhá záchranný archeologický průzkum. Při něm se podařilo na břehu Zlatého potoka nalézt pozůstatky germánské osady z druhého století našeho letopočtu. Kromě několika chat se zde nacházela i pec na tavení železa. Nálezy představila zájemcům, mezi kterými byl i náměstek hejtmana Pavel Bulíček, archeoložka rychnovského muzea Martina Beková.

23.červen Odstartoval 14. ročník výstavy Má vlast cestami proměn

Odstartoval 14. ročník výstavy Má vlast cestami proměn

Strahovský klášter premonstrátů hostil slavnostní zahájení 14. ročníku unikátní putovní výstavy Má vlast cestami proměn – příběhy domova. Hlavním partnerem letošního ročníku je Královéhradecký kraj.