Aktuality

9.duben Letos dá kraj na obnovu silnic okolo 900 milionů korun

Letos dá kraj na obnovu silnic okolo 900 milionů korun

Na obnovu krajské silniční sítě, tedy silnic II. a III. třídy a mostů, půjde letos 917,2 milionů korun. Daří se tak udržet trend posledních čtyř let, během nichž Královéhradecký kraj investoval do dopravní infrastruktury téměř 4,5 miliardy korun.

9.duben Testování žáků ve školách

Testování žáků ve školách

Děti, které se v pondělí 12. dubna vrátí do škol a školek, čeká testování. Antigenní testy jsou jednoduché na manipulaci a nevyžadují asistenci zdravotnického personálu.

8.duben Začala stavba obchvatu Doudleb nad Orlicí

Začala stavba obchvatu Doudleb nad Orlicí

Stavbu obchvatu, po němž se vytížená silnice I/11 vyhne Doudlebám na Rychnovsku, dnes navštívil hejtman Martin Červíček a generální ředitel ŘSD Radek Mátl. Stávající trasa silnice první třídy vede v těsné blízkosti obytných domů a vyznačuje se mnoha nepřehlednými křižovatkami a prudkým klesáním a stoupáním.

8.duben Vlaky a autobusy se vrací do plného provozu

Vlaky a autobusy se vrací do plného provozu

Prázdninový režim provozu autobusů a vlaků skončí v neděli 11. 4. Od pondělí bude veřejná doprava v Královéhradeckém kraji fungovat podle platného jízdního řádu.

7.duben O děti pracovníků kritické infrastruktury se postarají mateřské školy a školní družiny

Děti kritických profesí budou od 12. dubna chodit do škol nepřetržitě

Od 12. dubna se žáci prvních stupňů základních škol vrátí do lavic, přidají se k nim předškoláci v mateřských školách. Novým opatřením ministerstva školství svoji činnost k 11. dubnu skončí takzvané „určené školy“ pečující o děti rodičů zařazených do složek IZS a dalších krizových profesí, které stanovila vláda České republiky. O tyto děti bude nově pečováno v kmenových základních a mateřských školách.

7.duben Kraj přijímá elektronické žádosti na kotlíkové dotace

Dotace na výměnu kotlů budou pokračovat

I v novém programovacím období 2021–2027 počítá Královéhradecký kraj s podporou výměny neekologických zdrojů vytápění. Finální podobu programu nyní připravuje Ministerstvo životního prostředí ČR. Pro všechny kraje chce rozdělit přes pět miliard korun. Dotace mají cílit především na nízkopříjmové domácnosti.

7.duben V náchodské nemocnici se otevřelo první lůžkové oddělení

V náchodské nemocnici se otevřelo první lůžkové oddělení

V nově vystavených pavilonech Oblastní nemocnici Náchod začalo během úterý fungovat první lůžkové oddělení. V nových prostorách se ještě nedávno pohybovali dělníci, kteří odstraňovali závady odhalené při předávání stavby, počínaje úterkem už část budovy slouží zdravotníkům ortopedického oddělení a jejich pacientům.