Aktuality

8.červen Jádro nebo vodík? V Hradci Králové budou debatovat špičky v oboru energetiky

SLEDUJTE ŽIVĚ: Jádro nebo vodík? V Hradci Králové debatují špičky v oboru energetiky

Bezpečnost jaderné energie, vodík jako palivo budoucnosti nebo trend energetických společenství. Témata, která hýbou odbornou i laickou veřejností, zazní během konference Energetika 2023 ve čtvrtek 8. června v hradeckém kongresovém hotelu Aldis. Mezi vystupujícími budou známé osobnosti jako jaderná inženýrka Dana Drábová či ekonom Lukáš Kovanda.

6.červen V Královéhradeckém kraji loni nejlépe třídili v Malé Úpě, Černém Dole a Hostinném

V Královéhradeckém kraji loni nejlépe třídili v Malé Úpě, Černém Dole a Hostinném

Uklizeno, všude pořádek a občané, kteří mohou být právem pyšní na svůj vztah k životnímu prostředí. To je společný znak měst a obcí umisťujících se v Královéhradeckém kraji na předních příčkách soutěže Čistá obec. Ta každoročně hodnotí, ve kterém sídle regionu během předchozího roku nejlépe třídili odpad. Tentokrát se v téhle disciplíně nejvíc dařilo obyvatelům Malé Úpy, Černého Dolu a Hostinného. Zástupci vítězných obcí si ocenění převzali v pondělí v Novém Adalbertinu v centru krajského města.

6.červen Kraj podruhé vyhlásí výběrové řízení na rekonstrukci vily Gymnázia J. K. Tyla

Až 33 žáků v jedné třídě. Kraj už letos umožní navýšení kapacit tříd na středních školách

Královéhradecký kraj letos umožní navýšení počtu přijímaných žáků do prvních ročníků maturitních oborů na 19 krajských středních školách. Maximálně tak školy můžou přijmout na základě radou schválené výjimky až 33 žáků do jedné třídy. Kraj k této možnosti přistoupil z důvodu vysokého převisu na některých oborech ve středním školství.

6.červen V trutnovské a náchodské nemocnici vzniknou nové urgentní příjmy

V trutnovské a náchodské nemocnici vzniknou nové urgentní příjmy

Královéhradecký kraj pokračuje v přípravě strategických investic do své sítě zdravotnické infrastruktury. Mezi ty nejvýznamnější chystané projekty, které získaly příslib financování od rady kraje, patří pavilony urgentního příjmu v trutnovské a náchodské nemocnici. Dohromady na obě akce kraj v následujících letech hodlá uvolnit přes 400 milionů korun.

6.červen Královéhradecký kraj hodlá přispět na rekonstrukci hradecké pedagogické fakulty

Královéhradecký kraj hodlá přispět na rekonstrukci hradecké pedagogické fakulty

Dotaci ve výši 45 milionů korun chce Královéhradecký kraj poskytnout na rekonstrukci budovy Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové. Původní předpokládaný rozpočet investice se navýšil na 410 milionů korun a bez pomoci kraje by univerzita s rekonstrukcí budovy v centru Hradce Králové nejspíš nemohla začít. Návrh schválili krajští radní, zelenou mu ale ještě musí dát zastupitelé.

6.červen Stavbu nové hradecké multifunkční arény plánuje Královéhradecký kraj podpořit 100 miliony korun

Stavbu nové hradecké multifunkční arény plánuje kraj podpořit 100 miliony korun

Královéhradecký kraj hodlá podpořit výstavbu nové multifunkční arény v Hradci Králové, jehož investorem je Statutární město Hradec Králové, dotací ve výši 100 milionů korun. Poskytnutí finančních prostředků dnes projednala rada kraje. Návrh musí ještě schválit krajští zastupitelé, kteří se sejdou v pondělí 19. června.

5.červen Inovativní spojení: Kreativita a úřední byrokracie v Královéhradeckém kraji

Inovativní spojení: Kreativita a úřední byrokracie v Královéhradeckém kraji

Královéhradecký kraj se snaží podpořit kreativitu a inovaci v rámci veřejné správy. Připravuje regionální setkání pracovníků kultury 13. června. Současně, ve spolupráci s dalšími organizacemi zajišťuje zdarma dopravu na konferenci Kreativní byrokracie 19. června v Praze, kde bude možné načerpat inspiraci od českých nebo zahraničních kolegů.

5.červen Suchý Důl zvítězil v krajském kole soutěže Vesnice roku 2023

Suchý Důl zvítězil v krajském kole soutěže Vesnice roku 2023

Zlatou stuhu, a tedy i absolutní vítězství v krajském kole soutěže Vesnice roku 2023 získal Suchý Důl na Náchodsku. Odborná porota složená ze zástupců vyhlašovatelů vybírala z 12 přihlášených obcí v Královéhradeckém kraji. Vítězná obec bude kraj reprezentovat v celostátním finále. Porotu zaujala v oblastech jako je důraz na koncepční rozvoj, ekonomika obce, spolkový a společenský život, podpora volnočasových aktivit, podnikání nebo péče o stavební fond, veřejnou zeleň a krajinu.