Aktuality

18.leden Orlické hory budou opět patřit musherům. Po čtyřiadvacáté se pojede Šediváčkův long

Orlickými horami se budou znovu prohánět psí spřežení

Orlické hory se opět promění v „polární sever“, a to díky závodu psích spřežení s názvem Šediváčkův long. Jubilejní 25. ročník přivítá více jak 100 závodníků z celé Evropy a bude tak důstojnou oslavou významného výročí. Závod psích spřežení, který je ověnčen hned několika nej (jde o nejdelší a nejtěžší závod, a to nejen v ČR), se bude konat od úterý 25. do soboty 29. ledna 2022.

18.leden Na zajištění sociálních služeb v regionu půjde více jak 165 milionů korun

Na zajištění sociálních služeb v regionu půjde více jak 165 milionů korun

Radní Královéhradeckého kraje schválili poskytnutí finančních prostředků ve výši 165,5 milionu korun na zajištění fungování sociálních služeb. Kraj tak reaguje na zpoždění přísunu peněz od státu vlivem státního rozpočtového provizoria. Finanční podporu subjektům v sociálních službách budou ještě schvalovat krajští zastupitelé 31. ledna.

17.leden V Dobrušce bude očkovat mobilní očkovací tým

V Dobrušce bude očkovat mobilní očkovací tým

V konferenčním sále Městského úřadu Dobruška/Hotelu Dobruška bude ve středu a ve čtvrtek 19. a 20. ledna očkovat mobilní očkovací tým. Zájemci budou moci přijít ve středu mezi 10. a 17. hodinou a ve čtvrtek mezi 9. a 17. hodinou a nechat si aplikovat vakcínu proti covidu-19 bez předchozí registrace.

14.leden V Královéhradeckém kraji za posledních deset let ubylo 9600 obyvatel

V Královéhradeckém kraji za posledních deset let ubylo 9600 obyvatel

Královéhradeckému kraji za posledních deset let ubylo 9583 obyvatel. Je to zhruba počet lidí, kteří žijí v Novém Městě nad Metují na Náchodsku. Počet obyvatel kraje trvale klesá posledních 30 let. Od roku 1991 do roku 2021 se počet obyvatel kraje snížil o 14.500 na loňských 538.333. Vyplývá to z prvních výsledků loňského sčítání lidu, které zveřejnil na webu Český statistický úřad. V celé republice loni žilo 10,52 milionu lidí; za deset let přibylo 87.600 obyvatel.

13.leden Epidemie v kraji začala znovu zrychlovat. Ze 70 % převládá varianta omikron

Epidemie v kraji začala znovu zrychlovat. Ze 70 % převládá varianta omikron

Počty nových případů covid-19 v Královéhradeckém kraji po prosincovém poklesu a 14denní stagnaci na přelomu roku začaly znovu růst. Za posledních sedm dnů v regionu přibylo 2 271 nově nakažených, o dvě stovky více než před týdnem. Podle výsledků testů v kraji nyní převládá nová varianta koronaviru omikron. Nárůst epidemie se zatím ale neprojevil v nemocnicích v regionu, kde mezitýdně mírně poklesl počet hospitalizovaných s touto nákazou. Situaci hejtman dnes projednal se starosty obcí s rozšířenou působností.

12.leden Kraj projedná vyšší podporu destinaček

Kraj projedná vyšší podporu destinaček

Královéhradecký kraj projedná navýšení finanční podpory, kterou každoročně poskytuje jednotlivým destinačním společnostem (DMO). Ty pomáhají rozvoji cestovního ruchu v jednotlivých turistických oblastech. Jejich rozvoj podporuje a aktivity koordinuje Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu.

12.leden Veřejná doprava reaguje na aktuální epidemickou situaci

Veřejná doprava reaguje na aktuální epidemickou situaci

Královéhradecký kraj se připravuje na možnost, kdy by kvůli vysoké nemocnosti řidičů autobusů a vlakových čet bylo ohroženo zajištění všech objednávaných spojů. Přijme taková opatření, aby dopad na cestující veřejnost v souvislosti s epidemií covid-19 byl co nejmenší.