Kultura a památková péče

Odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu je tvořen ze tří oddělení, která vykonávají činnost v oblasti kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

vedoucí odboru: Mgr. Kateřina Churtajeva
e-mail: kchurtajeva@kr-kralovehradecky.cz, tel.: +420 495 817 330, mob.: +420 737 997 977

Informace o činnosti jsou popsány v článku Činnost odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

12.1.2022

Kraj projedná vyšší podporu destinaček

Královéhradecký kraj projedná navýšení finanční podpory, kterou každoročně poskytuje jednotlivým destinačním společnostem (DMO). Ty pomáhají rozvoji cestovního ruchu v jednotlivých turistických oblastech. Jejich rozvoj podporuje a aktivity koordinuje Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu.

10.1.2022

Nominace na udělení "Ceny za památkovou péči"

Od 1. ledna do 28. února 2022 lze podávat nominace na udělení Ceny za příkladnou realizaci obnovy architektonického dědictví v Královéhradeckém kraji, významný počin a dlouhodobý přínos památkové péči za rok 2021

3.1.2022

Unikátní soubor obrazů Slatinský rok bude vystavený už letos

Muzeum a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou pořídilo do svých sbírek unikátní kolekci obrazů Miloslava Holého nazvanou Slatinský rok. Malíř v ní na dvanácti plátnech zaznamenal změnu krajiny v průběhu roku okolo Slatiny nad Zdobnicí. Muzeum za sbírku zaplatilo 1,4 milionu korun.

17.12.2021

Pozorování Slunce z úpické hvězdárny bude atraktivnější

Kraj má v plánu vybudovat ve Hvězdárně v Úpici návštěvnické a odborné astronomické centrum na pozorování Slunce. Radní Královéhradeckého kraje schválili podání žádosti o dotaci v rámci výzvy ministerstva pro místní rozvoj na podporu cestovního ruchu. Celkové náklady dosáhnou na 3,5 milionu korun.

16.12.2021

Vítězný návrh výstavby chráněného bydlení v Nové Pace je z dílny pražského studia

Královéhradecký kraj zná vítěze návrhu architektonické soutěže o výstavbu chráněného bydlení v Nové Pace pro klienty sociálních služeb. Hodnotící komise složená ze zástupců kraje a odborné veřejnosti, nominované Českou komorou architektů, vyhodnotila z celkem šesti uchazečů jako nejlepší návrh pražského studia NEUHÄUSL HUNAL s.r.o.

3.12.2021

Perla Českého ráje se opět naplno otevřela veřejnosti

Od poloviny roku 2019 do letošního srpna probíhaly na hradu Kost rozsáhlé opravy. Obnova hradu mohla být zahájena a provedena především díky zásadnímu rozhodnutí vlastníků hradu, rodiny Kinský dal Borgo a následnému získání dotací z evropského dotačního projektu. Opravu zajišťovala firma VPP Group, a.s., Velim pod dohledem Oddělení památkové péče Královéhradeckého kraje.