Protidrogová politika
Sumář legislativních norem a možných postupů v oblasti protidrogové politiky pro obce vznikl v letech 2019 a 2020 v rámci individuálního projektu Rozvoj dostupnosti a kvality sociálních služeb v Královéhradeckém kraji VI.
K sumáři legislativních norem je připojeno i Stanovisko MZ ČR - věcná příslušnost k projednávání přestupků podle zákona č. 65_2017 Sb.
Dokument Výroční zpráva o stavu protidrogové politiky v Královéhradeckém kraji za rok 2019, který každoročně za spolupráce ostatních složek a institucí vzniká na odboru sociálních věcí Krajského úřadu Královéhradeckého kraje je již volně ke stažení.
Dokument Výroční zpráva o stavu protidrogové politiky v Královéhradeckém kraji za rok 2017, který každoročně za spolupráce ostatních složek a institucí vzniká na odboru sociálních věcí Krajského úřadu Královéhradeckého kraje je již volně ke stažení.
Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje na svém 2. zasedání dne 5. 12. 2016 vzalo na vědomí Strategii prevence sociálně nežádoucích jevů v Královéhradeckém kraji 2017 – 2021. Oblasti, kterých se Strategie 2017 - 2021 dotýká, jsou tři. Jedná se o oblast prevence kriminality, oblast protidrogové politiky (adiktologie) a oblast sociálně vyloučených lokalit, resp. se zaměřuje na zmírňování sociálního vyloučení osob, žijících v sociálně vyloučených lokalitách. Vycházíme z předpokladu, že tyto tři oblasti se sebou velmi úzce souvisí, prolínají se a vzájemně ovlivňují, takže i cíle, opatření a následné aktivity by měly být ve vzájemné interakci.
Výsledky Evropské školní studie o alkoholu a jiných drogách (ESPAD) byla zveřejněna na níže uvedené internetové adrese v roce 2015.
Výroční zpráva o realizaci protidrogové politiky v Královéhradeckém kraji za rok 2015 je již volně ke stažení.
V roce 2015 byla jako součást realizace projektu OP LZZ provedena Analýza drogové problematiky – Broumov, kterou realizoval RIAPS Trutnov.
Jako v každém roce, tak i v roce 2015 byla zpracována Výroční zpráva o realizaci protidrogové politiky v Královéhradeckém kraji za rok 2014.
Nejvyšší soud vydal stanovisko k výkladu pojmu „množství větší než malé“ u omamných a psychotropních látek a přípravků je obsahujících a jedů (§ 283, § 284, § 285 trestního zákoníku).