Covidové zpravodajství

8.4.2021

Děti kritických profesí budou od 12. dubna chodit do škol nepřetržitě

Od 12. dubna se žáci prvních stupňů základních škol vrátí do lavic, přidají se k nim předškoláci v mateřských školách. Novým opatřením ministerstva školství svoji činnost k 11. dubnu skončí takzvané „určené školy“ pečující o děti rodičů zařazených do složek IZS a dalších krizových profesí, které stanovila vláda České republiky. O tyto děti bude nově pečováno v kmenových základních a mateřských školách.

8.4.2021

Testování žáků ve školách

Děti, které se v pondělí 12. dubna vrátí do škol a školek, čeká testování. Antigenní testy jsou jednoduché na manipulaci a nevyžadují asistenci zdravotnického personálu.

1.4.2021

Jarní vlna očkování začíná. V kraji očkuje čím dál více praktiků

S příchodem dubna začíná nejen v Královéhradeckém kraji jarní vlna očkování, kdy by mělo do jednotlivých regionů proudit větší množství očkovacích látek. Do konce března bylo v kraji k dispozici celkem 100 885 dávek. Očkuje se v nemocnicích a dalších zdravotnických zařízeních. Do očkování se zapojuje ale také čím dál více praktiků. Jejich pomoc je však závislá na dodávkách vhodných typů vakcín.

26.3.2021

Počet nových případů covid-19 v kraji je nejnižší od začátku roku

Epidemická situace v Královéhradeckém kraji se nadále zlepšuje. Za posledních sedm dnů v kraji přibylo nejméně nových případů od začátku roku, v průměru 300 denně, což je pokles oproti nejkritičtějším dnům o více jak 65 %. Snížený nárůst případů se pozitivně projevuje v nemocnicích v regionu, kde je k dnešku 19 volných covidových intenzivních lůžek z celkových 131 a 202 standardních covidových lůžek z celkových 525.

23.3.2021

V kraji je více volných covidových lůžek než v minulých týdnech

Epidemická situace v Královéhradeckém kraji se nadále zlepšuje, situace v nemocnicích je stabilizovaná. V nemocnicích v kraji je volných 209 standardních covidových lůžek z celkem 550 těchto lůžek a 18 covidových intenzivních lůžek ze 131. Královéhradecký kraj vypomáhá jiným krajům s hospitalizacemi pacientů.

22.3.2021

Očkovací centrum v Rychnově nad Kněžnou zahájilo zkušební provoz

V rychnovském společenském centru zahájilo zkušební provoz očkovací centrum. Ve dvou sálech bývalé knihovny bude celkem pět očkovacích míst, kde se lidé budou moci nechat očkovat proti covid-19. Na přípravě centra se podílel Královéhradecký kraj spolu s městem Rychnov nad Kněžnou a rychnovskou nemocnicí.

19.3.2021

V kraji epidemie dál zpomaluje, za týden 3123 nákaz

Epidemie covidu-19 v Královéhradeckém kraji dál zpomaluje. V kraji za posledních sedm dní přibylo 3123 nákaz, o týden dříve jich bylo 4130. Pokles činí 24 procent. Šíření nákazy zpomaluje ve všech okresech kraje, vyplynulo z dnešních dat ministerstva zdravotnictví.

16.3.2021

Počet nových případů nákazy klesá. Epidemická situace v kraji se lepší

Epidemická situace v Královéhradeckém kraji se za poslední dva týdny zlepšila. Počet nových případů nákazy klesl a s tím i částečně nápor na covidová lůžka v nemocnicích. Aktuálně týdenní přírůstek činí 3 695 nových případů covid-19, což je o více jak 1 000 případů méně než minulý týden a o 2 000 tisíce méně než koncem února.