Aktuality

26.květen V náchodské nemocnici se otevřelo první lůžkové oddělení

Dostavba náchodské nemocnice je blíž. Kraj vybral projektanta

Modernizace a dostavba Oblastní nemocnice Náchod bude pokračovat druhou etapou. Z výběrového řízení vzešel projektant nového pavilonu E a adaptace pavilonu D. Investice za zhruba 580 milionů korun umožní sjednocení a propojení všech provozů. To přinese větší komfort pacientům i personálu a úspory provozních výdajů.

25.květen Dopravu v Jičíně zklidní další část obchvatu

Dopravu v Jičíně zklidní další část obchvatu

Přeložka silnice II/286 z Robous do Valdic je hotová. Další část jičínského obchvatu v hodnotě 210 milionů korun odvede z centra města těžkou nákladní dopravu. Stavbu financoval Integrovaný regionální operační program a Královéhradecký kraj.

25.květen Bydžovští středoškoláci dokázali smontovat tatrovku pro silničáře

Bydžovští středoškoláci dokázali smontovat tatrovku pro silničáře

Středoškoláci z odborné školy technické a řemeslné Nový Bydžov se ve spolupráci s kopřivnickou společností Tatra Truck a společností Údržba silnic Královéhradeckého kraje účastnili projektu Tatra do škol. Pod vedením svých odborných mistrů a pedagogů úspěšně sestavili ze stovky dílů a komponentů vůz Tatra Phoenix. Završení projektu se slavnostním oživením vozu a předáním koncovému uživateli, a to krajské údržbě silnic, proběhne přímo v kopřivnickém závodě 27. května.

24.květen Most v Temném Dole je v havarijním stavu, projedou jen vozy do 20 tun

Kraj opraví most v Temném Dole

Královéhradecký kraj opraví most v Temném Dole, na kterém před dvěma týdny omezil dopravu. Mimořádná prohlídka ukázala, že most je v havarijním stavu a v současné době unese maximální váhu 20 tun. Cena za provizorní opravy se odhaduje na čtyři miliony korun. Oprava proběhne ve dvou etapách, přičemž po první polovině mostu by vozidla mohla jezdit v původním zatížení už v červenci.

20.květen CYKLO GLACENSIS se letos uskuteční

CYKLO GLACENSIS se letos uskuteční

Region Orlicko – Třebovsko připravuje na pátek 21. května CYKLO GLACENSIS 2021 – SETKÁNÍ NA HRANICÍCH. Na české straně se zúčastní osm cyklistických týmů z českých měst, na straně polské osm týmů z polských měst. Společné setkání se uskuteční na česko-polské hranici v Orlickém Záhoří / Mostowice.

20.květen Zateplení budovy hradecké školní jídelny přinese úspory

Zateplení budovy hradecké školní jídelny přinese úspory

Královéhradecký kraj ukončil stavební práce na zateplení budovy školní jídelny v Hradci Králové. Investice za necelých 26 milionů korun do budovy v majetku kraje zajistí podstatnou úsporu nákladů na její provoz. Na financování projektu získal kraj dotaci z Operačního programu Životní prostředí ve výši 7,7 milionu korun.

19.květen V Cyklopeckách se bude soutěžit o báječné ceny

V Cyklopeckách se bude soutěžit o báječné ceny

Příznivci cykloturistiky se mohou těšit na nový ročník soutěže Cyklopecky Východní Čechy, kterou organizuje Destinační společnost Východní Čechy ve spolupráci s Centrálou cestovního ruchu Královéhradeckého kraje a oblastními destinačními společnostmi.

18.květen Výstava ukazuje 130 let řemeslného školství v Jaroměři

Kraj zateplí budovy novoměstské průmyslovky. Část fasády vyobrazí dílo Karla Čapka

Stavbaři během června zahájí práce na zateplení šesti budov Střední průmyslové školy, Odborné školy a Základní školy Nové Město nad Metují. Kromě energetické úspory dostanou budovy nová okna a fasádu, z níž část ponese úryvek dramatu R.U.R. spisovatele Karla Čapka. Náklady na projekt činí téměř 48 milionů korun. Hotový by mohl být v roce 2023.