Aktuality

16.červen Titul Stavba roku Královéhradeckého kraje získaly Petrof gallery a Stezka korunami stromů

Která stavba letos zaujme porotu?

Přihlásit se do soutěže Stavba roku 2021 Královéhradeckého kraje je možné pouze do konce června. Investoři, projektanti i zhotovitelé mohou přihlašovat stavby všech kategorií zkolaudované nebo s povoleným zkušebním provozem během uplynulých tří let. Výsledky letošního ročníku budou slavnostně vyhlášeny koncem roku za účasti krajského vedení. V roce 2020 usilovalo o titul 15 staveb, zvítězila rozhledna na Velké Deštné.

12.červen Bezpečnostní rada Královéhradeckého kraje zhodnotila uplynulé období

Bezpečnostní rada Královéhradeckého kraje zhodnotila uplynulé období

V sídle krajského úřadu zasedala Bezpečnostní rada Královéhradeckého kraje. Pod vedením hejtmana Martina Červíčka ředitelé jednotlivých složek integrovaného záchranného systému, ředitel hradecké fakultní nemocnice a krajské hygieny vyhodnotili dosavadní průběh epidemie v Královéhradeckém kraji a projednali nastavení a rozsah další spolupráce jednotlivých složek při obdobném typu krizových situací v regionu.

10.červen Žákům a studentům krajských zdravotnických škol poděkoval hejtman Červíček

Žákům a studentům krajských zdravotnických škol poděkoval hejtman Červíček

Písemné poděkování hejtmana Královéhradeckého kraje Martina Červíčka obdrželi žáci čtvrtých ročníků hradecké zdravotnické školy, a to za pomoc v nemocnicích a sociálních zařízeních během epidemie covid-19. Přímo ve škole jej maturantům předal náměstek Arnošt Štěpánek, který má ve své gesci krajské školství. Stejný slavnostní akt proběhne na konci června i ve zdravotnické škole v Trutnově.

10.červen Broumov má podporu kraje ve snaze stát se Evropským hlavním městem kultury 2028

Broumov má podporu kraje ve snaze stát se Evropským hlavním městem kultury 2028

Broumov usiluje o titul Evropské hlavní město kultury roku 2028. Město plánuje podat přihlášku během příštího roku a nyní zpracovává komplexní dokument, který zahrnuje například vytvoření kulturní koncepce či přípravu a koordinaci propojení jednotlivých kulturních aktivit a aktérů. Rada Královéhradeckého kraje na včerejším jednání doporučila zastupitelům tuto snahu podpořit.

9.červen Kraj má novou strategii pro kulturu, bude více sjednocovat kulturní aktéry

Kraj má novou strategii pro kulturu, bude více sjednocovat kulturní aktéry

Královéhradecký kraj vytvořil strategii rozvoje kultury, kulturního dědictví a kulturních a kreativních odvětví pro roky 2022 až 2030. Strategický dokument mapuje kulturu v regionu, analyzuje její možnosti a slabá místa a navrhuje konkrétní kroky, jak má vedení kraje v podpoře rozvoje kultury a kulturního dědictví postupovat. Návrh strategie projednali radní a doporučili jej zastupitelům ke schválení.

9.červen Do sociální oblasti chce kraj investovat přes dvě miliardy korun

Do sociální oblasti chce kraj investovat přes dvě miliardy korun

Do roku 2026 Královéhradecký kraj plánuje investovat více jak dvě miliardy korun do sociálních služeb v regionu. Jedná se zejména o zvyšování kapacit sociálních lůžek pro seniory, změny velkých ústavů pro zdravotně postižené na malé komunitní služby a péči o klienty vyžadující psychiatrickou péči.

8.červen Rada kraje podpořila modernizaci rychnovské nemocnice

Rada kraje podpořila modernizaci rychnovské nemocnice

Příští rok by Královéhradecký kraj mohl zahájit modernizaci a dostavbu nemocnice v Rychnově nad Kněžnou. Financování projektu za více jak 850 milionů korun schválila rada kraje. Jednat o něm budou ještě zastupitelé. Na investici v minulosti přislíbil přispět stát 300 miliony korun.

8.červen Oprava mostu v Temném Dole začne v nejbližších dnech, bude průjezdný kyvadlově

Na opravy mostů kraj do dvou let vynaloží přes 260 milionů korun

Královéhradecký kraj vlastní 869 mostů. Čtyři z nich jsou v havarijním stavu a vyžadují opravy. Letos proto kraj na opravy mostních konstrukcí hodlá uvolnit 61,5 milionu korun. Příští rok pak za šest investičních akcí zaplatí téměř 200 milionů korun.

8.červen Radní udělí nové záštity kulturním akcím

Radní udělí nové záštity kulturním akcím

Až do 31. července mohou pořadatelé nejvýznamnějších kulturních akcí žádat o trvalou záštitu Rady Královéhradeckého kraje. Statut trvalé záštity radní udělí na období 2022 až 2025. Letos kraj poprvé osloví i organizátory komerčních festivalů.