Aktuality

3.srpen Jičínská nemocnice má nový vjezd a lékárnu

Jičínská nemocnice má nový vjezd a lékárnu

V Oblastní nemocnici Jičín dnes slavnostně otevřeli revitalizovaný hlavní vjezd do areálu, jehož součástí je vedle nové vrátnice také lékárna. Ta dosud v zařízení chyběla a pacienti museli do lékárny vzdálené více jak půl kilometru. Celá investice začala na podzim 2019 demolicí staré vrátnice a včetně vybavení vyšla na 48 milionů korun.

3.srpen Festival komedie prodává vstupenky. Zatím ale jen část kapacity

Festival komedie prodává vstupenky. Zatím ale jen část kapacity

V loňském roce s veselými rouškami, letos nejspíš s testy nebo očkováním. Organizátoři 43. festivalu české filmové komedie Nové Město nad Metují o tom, že by festival nepořádali, ani neuvažovali. I letos tak počítají s plným programem a doufají v plný sál.

30.červenec Nová kniha odhaluje odkaz baroka v krajině východních Čech

Nová kniha odhaluje odkaz baroka v krajině východních Čech

V pátek byla v hospitálu Kuks slavnostně pokřtěna odborná publikace Krajina v rukou barokního člověka, lidé 16.–18. století na východě Čech, kterou vydal Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Josefově s finanční podporou Královéhradeckého kraje. Obsáhlá kolektivní monografie mapuje dvě století, během nichž majitelé východočeských panství ruku v ruce s umělci a architekty měnili krajinu v regionu.

29.červenec Na otevření nové rozhledny můžete vyrazit veřejnou dopravou. Na Šerlich pojede více autobusů

O titul krajské stavby roku se utká 16 uchazečů

Královéhradecký kraj ve spolupráci s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Českým svazem stavebních inženýrů, Českou komorou architektů a Svazem podnikatelů ve stavebnictví v ČR Hradec Králové vyhlásil již 18. ročník soutěže Stavba roku Královéhradeckého kraje 2021. O vítězství se letos utká 16 nominovaných staveb, mezi kterými je například zrekonstruovaná kaple svatého Josefa ve Slavětíně, nový dopravní terminál v Jaroměři či rozhledna v Novém Hrádku.

27.červenec Krajské nemocnice očkují zájemce i bez registrace

Krajské nemocnice očkují zájemce i bez registrace

Od středy 28. července umožní nemocnice zřizované Královéhradeckým krajem aplikaci vakcíny proti COVID-19 dalším zájemcům o očkování, kteří nejsou předem registrovaní v centrálním systému. Tuto možnost nabízí krajské nemocnice ve všední dny v pravidelných časech.

26.červenec V náchodské nemocnici začalo očkování bez předchozího objednání

V náchodské nemocnici začalo očkování bez předchozího objednání

V Královéhradeckém kraji dnes začalo fungovat další očkovací místo, kde očkují proti onemocnění covid-19 neregistrované zájemce o očkování bez předchozího objednání, a to v krajské Oblastní nemocnici Náchod. Očkování je umožněno i zájemcům starším 16 let.

22.červenec Návštěvníci Hřebenovky mají nové rozhledy

Návštěvníci Hřebenovky mají nové rozhledy

Orlické hory obohatila desítka nových rozhleden, které se nacházejí po obou stranách česko-polské hranice. Projekt obnovy Hřebenovky se uskutečnil díky evropské dotaci ve výši tří milionů eur.

15.červenec 2 222 kilometrů za 111 hodin. Start nejdelšího cyklistického podniku v Česku se blíží

2 222 kilometrů za 111 hodin. Start nejdelšího cyklistického podniku v Česku se blíží

Start nejdelšího cyklistického podniku v Česku se nezadržitelně blíží. V rámci 9. ročníku Metrostav Handy Cyklo Maratonu se od 27. do 31. července po území České republiky budou prohánět profesionální i amatérští cyklisté. Jedinečnost tohoto nepřetržitého čtyřdenního závodu tkví nejen v jeho délce, kdy na závodníky čeká 2 222 kilometru, ale hlavně propojuje sportovní výkony zdravých a hendikepovaných sportovců, kdy je součástí každého z týmů jeden závodník se zdravotním postižením.