Poctivé výrobky z Orlických hor a Podorlicka mají regionální značku

21. 6. 2012 Autor: Renata Pitrmanová

Osm nových certifikátů „ORLICKÉ HORY originální produkt®“ ve čtvrtek žadatelům udělila certifikační komise ve Valu u Dobrušky. Značka má výrobcům pomáhat především při odbytu jejich produktů a zároveň zviditelnit region a přilákat do něj další návštěvníky.

Poctivé výrobky z Orlických hor a Podorlicka mají regionální značku
„Značka zákazníkovi garantuje skutečný původ výrobků v Orlických horách a Podorlicku. Původ však není jedinou podmínkou pro její udělení. Certifikované výrobky musí být dostatečně kvalitní, šetrné vůči životnímu prostředí a jedinečné ve vztahu k Orlickým horám. Ať už tradicí či tradiční technologií, ruční výrobou nebo výrobou z místních surovin nebo musí být něčím výjimečné,“ říká předseda Místní akční skupiny POHODA venkova a koordinátor značení v Orlických horách Luboš Řehák.

Nově certifikováno:

• Dobrušská piva (Rampušák, Dobrušská jedenáctka) – Staročeský pivovárek,
  • Dobruška Český slad, světlý – Staročeský pivovárek, Dobruška
  • Výrobky Kaplan design (soubor ţidlí a stolů) - Kaplan nábytek, Orličky
  • Masné výrobky z Rampuše (paštika, klobásy, salámy) – Petr Sokol, Rampuše
  • Sýry z Rampuše – Petr Sokol, Rampuše
  • Dřevěné hrábě a násady - Zbyněk Nožka, Jamné nad Orlicí
  • Ručně paličkované krajky (autorská tvorba učitelek) – Krajkářská škola Vamberk
  • Včelí produkty z Brocné – Jiří Moravec

Více informací najdete v připojené tiskové zprávě.