Domov důchodců Malá Čermná

16. 10. 2023 Autor: Ondřej Pumr

Domov důchodců Malá Čermná poskytuje sociální službu klientům - seniorům od 55 let výše, kteří mají sníženou soběstačnost, oslabení nebo ztrátu schopnosti zejména z důvodu věku a jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc, kterou nemůže poskytnout rodina nebo terénní služba, s bydlištěm v Královéhradeckém kraji, případně prokázanou vazbou na Královéhradecký kraj.

Domov důchodců Malá Čermná celoročně v nepřetržitém 24 hodinovém provozu zajišťuje poskytování sociální služby širokému spektru klientů. Poskytujeme ubytování v 1 až 2 lůžkových pokojích vybavených umyvadly; toalety a koupelny jsou většinou společné na jednotlivých poschodích. Poskytujeme stravu včetně diabetické, úklid, praní prádla, pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu, pomoc při osobní hygieně nebo poskytnutí podmínek pro osobní hygienu, výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti, sociální poradenství, zprostředkování kontaktu se společenským prostředím, sociálně terapeutické činnosti, pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí.

Službu zajišťuje celkem 35 pracovníků, z toho 22 pracovníků v přímém kontaktu s klientem – všeobecné sestry, pracovníci v sociálních službách, sociální pracovníci. Služba je zajišťována zaměstnanci ve stálém pracovním poměru.

V domově je jednou za 14 dní ordinace praktického lékaře. Klienti mají možnost využívat volně přístupný internet, další volnočasové a zájmové aktivity, cvičení, arteterapii apod. Zprostředkováváme kadeřnici-holičku a pedikérku.

Domov důchodců sídlí v Malé Čermné, osadě vesnického rázu spadající pod město Hronov na Náchodsku, v těsné blízkosti česko-polských hranic, a sousedí s lázněmi Kudowa Zdrój. Dva dominantní objekty v Malé Čermné, původně hotely Bohemie a U dobré nálady, byly adaptovány na domovy důchodců. Po hotelu domov zdědil krásný park s altánem. Slavnostní otevření domova se uskutečnilo 5. 10. 1972 s kapacitou 57 lůžek. Dnes je kapacita 53 lůžek.  Od tohoto data poskytujeme sociální služby kontinuálně.

Domov je vybaven standardně ke svému účelu - výtah, jídelna, kuchyň, kulturní místnost, knihovna, prádelna, služebna sester. Dostupnost do českých úřadů, obchodů a za službami je ve vzdálenosti 4, resp. 8 km od zařízení v obcích Žďárky, Velké Poříčí, Hronov, či Náchod. Velmi dobrá je přeshraniční dostupnost do blízkých lázní, lázeňského parku, obchodů a tržnic.

Registrovaná sociální služba:

Domovy pro seniory dle § 49 zákona č. 108/2006 Sb.

Kontakt:

Domov důchodců Malá Čermná