Cestujícím v Opočně usnadní přestupování nová točna

18. 9. 2013 Autor: Jiří Hošna

Díky nové točně pro autobusy budou moci cestující v Opočně přestupovat bezpečněji a pohodlněji. Na projekt poskytl městu dva miliony korun Královéhradecký kraj. Moderní točna nahradila nevyhovující prostor před vlakovým nádražím, její podoba po dostavbě bude představena 21. září v 9:00.

„Prostor před vlakovým nádražím, kde cestující přestupovali, byl již ve velmi špatném stavu. Rozhodli jsme se proto Opočnu poskytnout peníze na vybudování nové točny. Pro cestující a školáky tak bude přestupování v Opočně z vlaku na autobus a naopak daleko bezpečnější a pohodlnější. Zároveň to vylepší i dopravní podmínky pro autobusy,“ řekl náměstek hejtmana Karel Janeček, který točnu v sobotu otevře.

Královéhradecký kraj se stará o více než 3300 kilometrů silnic druhé a třetí třídy. Do oblasti dopravy každoročně investuje stovky milionů korun. Z evropských finančních zdrojů již získal kraj na modernizaci své silniční sítě zhruba dvě miliardy.