19. 5. 2023

Konce zimní sportovní sezony využil hejtman Martin Červíček spolu s náměstkem pro oblast školství Arnoštem Štěpánkem. Krajskou výpravu mladých reprezentantů na Olympiádě dětí a mládeže 2023 včetně trenérů pozvali na malé ohlédnutí za velmi úspěšnou akcí, jakou se stal její dvacátý ročník v překrásném prostředí Krkonoš. Společné květnové setkání, na které volně navázala akce Českého olympijského výboru v podobě poděkování pořadatelům a organizačnímu týmu, bylo závěrečnou tečkou za úspěšnou olympiádou.

Jubilejní 20. ročník ODM byl výjimečný. Pořádně nasněžilo dva dny před jeho zahájením, jako bonus po celou dobu her svítilo slunce, pro naši krajskou výpravu sportovců se stal historicky nejúspěšnějším a navštívil jej rekordní počet malých i velkých sportovních nadšenců. Královéhradecký kraj skvěle obstál na sportovním poli, kdy krajská výprava získala 31 medailí (10 zlatých, 13 stříbrných a 8 bronzových) a v pořadí všech krajů republiky, ale i jako hostitel zimních her.

„Náš kraj se v lednu na čtyři dny stal centrem mládežnického sportu a troufám si říci, že jsme v roli pořadatele obstáli na výbornou. Díky Vám jsme ale nejlépe obstáli i na sportovním poli, a to získáním nejvyšší mety, celkovým vítězstvím. Chci vám poděkovat za vaše vynikající výkony, trenérům za přípravu na reprezentaci kraje. Všichni jste skvělými příklady talentu, odhodlání a disciplíny, které jsou nezbytné pro dosažení sportovního úspěchu. Jste inspirací pro ostatní děti a mládež, kteří se chtějí věnovat sportu a rozvíjet své schopnosti. Za vašimi úspěchy stojí náročný trénink, obětavost a disciplína, jste důkazem toho, že se vyplatí věřit ve své schopnosti a nevzdávat se svých cílů. Přeji si, aby se vám všechny sny, a ty nejen sportovní, do puntíku splnily,“ řekl hejtman Martin Červíček u příležitosti setkání s mladými olympioniky a trenéry, na kterém oceňovalo a děkovalo za úspěšnou reprezentaci, ale také vzpomínalo, veselilo, trochu i lítostnilo a samozřejmě sportovalo.

Symbolická závěrečná tečka za ODM v podobě společných setkání

Druhé květnové setkání se uskutečnilo v sále Zastupitelstva Královéhradeckého kraje, kdy hejtman Martin Červíček a místopředseda Českého olympijského výboru Filip Šuman ještě jednou poděkovali všem, kteří se podíleli na realizaci této úspěšné akce, a to představitelům partnerských měst, ředitelům sportů, zástupcům zimních areálů, VZ Bedřichov a celému organizačnímu týmu.

Obě setkání, které provázela příjemná atmosféra, se tak stala symbolickou závěrečnou tečkou za pěti úžasnými dny strávenými v zimních střediscích Špindlerova Mlýna, Vrchlabí i sportovišť v Trutnově a Nové Pace.