Královéhradecký kraj ocenil dlouholeté starosty a starostky

11. 11. 2022

Krajští radní v čele s hejtmanem Martinem Červíčkem ocenili Medailí hejtmana Královéhradeckého kraje dalších 39 stávajících i bývalých starostů a starostek našeho regionu, kteří dlouhodobě působí v čele svých obcí. Slavnostní akt se uskutečnil v sále zastupitelstva v sídle krajského úřadu na hradeckém Pivovarském náměstí.

Starostky a starostové působící ve funkci dvacet let získali ocenění

Jsem přesvědčen o tom, že samospráva kraje a 448 obcí na jeho území tvoří základ fungování veřejného života. Málokdy máme čas si uvědomit, kdo věci veřejné okolo nás spravuje, kdo je vede a kdo stojí za velkými změnami, které mění životy obyvatel k lepšímu. Proto jsem si společně s mými kolegy z vedení kraje dovolil pozvat a ocenit dalších 39 starostů, kteří ve vedení svých obcí působí 20 a více let, abychom jim vyjádřili náš vděk a obdiv. Poděkování a velký respekt si zaslouží i rodiny a blízcí těchto starostů a starostek, protože výkon jejich povolání nekončí v pátek odpoledne. Je to nepřetržitá, každodenní služba často i na úkor volného času, a jsou to oni, kdo musí nejen při řešení nečekaných situací rozhodnout. A já jim za jejich obětavou práci ještě jednou děkuji,“ uvedl hejtman Martin Červíček.

Ocenění působili ve vedení svých obcí více než 20 let a někteří i po letošních komunálních volbách stále na této pozici zůstávají. Starostky a starostové se za uplynulé dvě dekády zasloužili o rozvoj své obce, mezi nejčastější projekty patřila plynofikace obce, rekonstrukce stávajících a výstavba nových chodníků nebo například podpora sportovního a kulturního života v obci.

Na území kraje je celkem 448 obcí, z nichž 48 má statut města a 12 statut městyse.

Ocenění starostové:

• Jaromír Kratěna – Albrechtice nad Orlicí