Spolupráce východočeských krajů v dopravě pokračuje

26. 1. 2018 Autor: Jiří Klemt

Před několika dny představil Královéhradecký a Pardubický kraj novou mobilní aplikaci, ve které cestující najdou informace o autobusových i vlakových spojích. Tím ale spolupráce neskončila. Zástupci obou krajů se sešli znovu a jednali mimo jiné o aktuální situaci ve veřejné dopravě.

Hlavním cílem společného jednání náměstků pro dopravu Pardubického a Královéhradeckého kraje a jednatelů společnosti OREDO bylo zkoordinovat další plány při zajišťování veřejné osobní dopravy v obou krajích.

„Záležitosti veřejné dopravy, které mají přesah i do Královéhradeckého kraje, chceme s jeho zástupci koordinovat. Naším společným cílem je, aby nabízené služby byly kvalitní, spolehlivé a funkční, a to v obou krajích,“ vysvětlil náměstek hejtmana Pardubického kraje pro dopravu a dopravní obslužnost Michal Kortyš s tím, že je třeba se dohodnout například na postupné obměně a modernizaci používaných centrálních systémů.

Na jeho slova navázal i Martin Červíček, náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje, kde v současné době připravují výběrové řízení na poskytovatele veřejné autobusové dopravy. „Jedním z kroků pro to, abychom mohli dobře nastavit zadávací podmínky je dohodnout se také na typu odbavovacího zařízení, které bude v nových autobusech využíváno, a jaký rozsah služeb budeme poskytovat,“ řekl Martin Červíček. Během setkání se oba náměstci seznámili také s dalším ekonomickým vývojem společnosti OREDO.

Mobilní aplikace IDS IREDO

Spolupráce Pardubického a Královéhradeckého kraje v nedávné době přinesla novinku, kterou je mobilní aplikace IDS IREDO. Ta je dostupná pro chytré telefony s operačním systémem Android a cestující v ní naleznou všechny potřebné informace o autobusových i vlakových spojích, jako jsou příjezdy a odjezdy spojů, aktuální zpoždění a další. Aplikaci IDS je možné zdarma instalovat prostřednictvím Google Play.

TEXT: Karolína Frýdová