Nová analýza mapuje aktuální stav prevence kriminality související s návykovými látkami v regionu

25. 1. 2024

V pondělí 15. 1. 2024 proběhla na Krajském úřadě Královéhradeckého kraje prezentace analýzy rizik kriminality související s návykovými látkami a behaviorálními závislostmi v Královéhradeckém kraji v roce 2023.

Výsledky analýzy představil zástupce kliniky adiktologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy PhDr. Miroslav Barták, Ph.D. Cílem analýzy je na základně dostupných statistických údajů a vlastního šetření výzkumného týmu realizovaného pomocí skupinových rozhovorů (focus group) přispět k objektivizaci rizik kriminality souvisejících s návykovými látkami a behaviorálními závislostmi v Královéhradeckém kraji v roce 2023 a navrhnout opatření pro rozvoj oblasti politiky závislostí (závislostního chování) v našem regionu.

Prezentace analýzy se konala za finanční podpory Programu prevence kriminality na místní úrovní Ministerstva vnitra České republiky.