Turistický portál Královéhr. kraje

Úvodní stránkaZa kulturouFestivaly

Festivaly

Festivaly v Českém ráji

Hudební festival Foersterovy Osenice, festival českého jazyka, řeči a literatury Šrámkova Sobotka, multikulturní hudební festival Sobofest, posvícenský jarmark a festival řemesel v Sobotce, Jičín - město pohádky

Celý článek

Jičín - město pohádek

Festivaly na Hradecku

Mezi nejvýznamnější festivaly na Hradecku patří: Entrée k tanci, filmový festival Jeden svět, Smiřické svátky hudby, hudební festival Na jednom břehu, Smiřický hrnec, Jazz Goes to Town, Klicperův Chlumec, Rock for People a další

Celý článek

Festivaly na Hradecku

Festivaly v Kladském pomezí

Mezi nejvýznamnější divadelní festivaly v Kladském pomezí patří Jiráskův Hronov a náchodská Prima sezóna. Z filmových festivalů je to Mezinárodní festival horolezeckých filmů v Teplicích či festival české komedie Novoměstský hrnec smíchu. Hudební festivaly - Camerata Nova Náchod, Koletova Rtyně a další. Mezinárodní folklorní festival se pořádá každoročně v Červeném Kostelci, festival romské kultury v Jaroměři - Josefově.

Celý článek

Jiráskův Hronov

Festivaly v Krkonoších a Podkrkonoší

Mezi nejznámější české hudební festivaly patří Open Air Music Festival v Trutnově. Dalšími hudebními festivaly v regionu jsou např. trutnovský Jazzinec, Hořické hudební slavnosti nebo Country festival v Lázních Bělohrad. Folklorní festivaly se konají ve Vrchlabí a Lázních Bělohrad (Pod Zvičinou). Divadlo můžete navštívit na festivalu Thetrum Kuks nebo Erbenův Miletín.

Celý článek

Jazznights - Hořice

Festivaly v Orlických horách a v Podorlicku

Nejznámějším festivalem v regionu je Poláčkovo léto, které se každoročně pořádá v Rychnově nad Kněžnou. Za hudbou můžete zamířit na Tůmův Kostelec nebo do Dobrušky na country festival Orlické ozvěny.

Celý článek

Poláčkovo léto

ČESKÝ RÁJ
KRKONOŠE A PODKRKONOŠÍ
KLADSKÉ POMEZÍ
HRADECKO
ORLICKÉ HORY A PODORLICKO