Turistický portál Královéhr. kraje

Úvodní stránkaKrkonoše a PodkrkonošíZa kulturou

Festivaly v Krkonoších a Podkrkonoší

Mezi nejznámější české hudební festivaly patří Open Air Music Festival v Trutnově. Dalšími hudebními festivaly v regionu jsou např. trutnovský Jazzinec, Hořické hudební slavnosti nebo Country festival v Lázních Bělohrad. Folklorní festivaly se konají ve Vrchlabí a Lázních Bělohrad (Pod Zvičinou). Divadlo můžete navštívit na festivalu Thetrum Kuks nebo Erbenův Miletín.

Jazzinec

Jazzinec - hudba

Mezinárodní festival jazzové, bluesové a funky hudby konaný v Trutnově každoročně od února do dubna.

www.jazzinec.cz
Hořické hudební slavnosti

Hořické hudební slavnosti - hudba

Festival motivovaný bohatou tradicí podkrkonošských hudebních spolků konaný od května do srpna v Hořicích.

Slavnosti písní a tanců Pod Zvičinou

Slavnosti písní a tanců Pod Zvičinou - zpěv, tanec

V měsíci červnu se v Lázních Bělohrad každoročně setkávají folklorní soubory takřka z celého světa na třetím nejstarším folklorním festivalu v České republice.

www.folklornisdruzeni.cz

Pecka – hudba, divadlo

Benefiční festival hudby a divadla konaný každoročně v červnu na hradě Pecka.

www.hradpecka.cz
Country festival Lázně Bělohrad

Country festival - hudba

Festival country hudby pořádaný v červenci v Lázních Bělohrad.

www.lazne-belohrad.cz
Theatrum Kuks

Theatrum Kuks - divadlo

Festival barokního divadla a hudby, který se koná v srpnu v areálu Hospitalu Kuks.

www.hospital-kuks.cz

Open Air Music Festival Trutnov

Open Air Music Festival Trutnov - hudba

Nejznámější hudební festival, tzv. český Woodstock, konající se každoročně v srpnu v Trutnově.

www.festivaltrutnov.cz
Vrchlabský mezinárodní folklorní festival

Vrchlabský mezinárodní folklorní festival - tanec

Poměrně mladý festival konaný každoročně v druhé polovině měsíce srpna ve Vrchlabí.

www.strelnicevrchlabi.cz

Filmový Festival Hořice - film

Filmový festival se koná v měsíci září v Hořicích a je každoročně zaměřen na konkrétní téma.

www.ffhc.cz
Erbenův Miletín

Divadelní Erbenův Miletín - divadlo

Divadelní festival v Miletíně, rodném městě Karla Jaromíra Erbena, kde je divadelní tradice pevně zakořeněná a kde se nachází také první Muzeum českého amatérského divadla. Festival probíhá od září do prosince.

Trutnovský podzim - hudba

Mezinárodní hudební festival komorní hudby se tradičně koná v měsíci říjnu v Trutnově.

www.trutnov.cz
Jazznights - Hořice

Jazznights - hudba

Festival „Jazzobití pod horami“ návštěvníkům Hořic nabízí počátkem listopadu hudební výlet napříč klasickými, moderními i alternativními jazzovými proudy v podání předních domácích i zahraničních interpretů.

www.horice.org

ČESKÝ RÁJ