Turistický portál Královéhr. kraje

Úvodní stránkaKladské pomezíZa kulturou

Festivaly v Kladském pomezí

Mezi nejvýznamnější divadelní festivaly v Kladském pomezí patří Jiráskův Hronov a náchodská Prima sezóna. Z filmových festivalů je to Mezinárodní festival horolezeckých filmů v Teplicích či festival české komedie Novoměstský hrnec smíchu. Hudební festivaly - Camerata Nova Náchod, Koletova Rtyně a další. Mezinárodní folklorní festival se pořádá každoročně v Červeném Kostelci, festival romské kultury v Jaroměři - Josefově.

Novoměstský hrnec smíchu

Novoměstský Hrnec smíchu - film

Festival české televizní a filmové komedie konaný každoročně na konci měsíce září v Novém Městě nad Metují.

www.hrnecsmichu.cz

Vysokovský kohout - film

Celostátní festival věnovaný amatérskému filmu probíhající každoročně v listopadu ve Vysokově u Náchoda.

www.kohout.enachod.cz

Prima sezóna

Náchodská prima sezóna - divadlo

Náchodská Prima sezóna je studentský festival inspirovaný dílem Josefa Škvoreckého. Koná se každoročně první květnový týden v Náchodě a je věnován nejen divadlu, ale také hudbě poezii, próze, výtvarnému umění, fotografii a filmu.

www.primasezona.cz

Koletova Rtyně

Koletova Rtyně - hudba

Festival věnovaný dechové hudbě konaný každoročně na konci měsíce května ve Rtyni v Podkrkonoší. Festivalu se účastní renomované orchestry, slavní skladatelé i kapelníci.

www.koletovka.cz

Camerata Nova Náchod

Camerata Nova Náchod - hudba

Festival komorní hudby konaný na přelomu května a června v Náchodě.

www.primasezona.cz

Rtyňská swingovka - hudba

Festival swingové hudby konaný v červnu v přírodním areálu Na Rychtě ve Rtyni v Podkrkonoší.

www.bonifac.eu

Romfest

Romfest – hudba, tanec

Festival romské kultury pořádaný v červenci v Josefově.

Za poklady Broumovska

Za poklady Broumovska - hudba

Festival klasické hudby v prostorách broumovských kostelů probíhá po celé období letních prázdnin od července do srpna.

www.zapoklady.cz

Mezinárodní festival horolezeckých filmů

Mezinárodní festival horolezeckých filmů - film

Město Teplice nad Metují pořádá poslední srpnový víkend festival horolezeckých filmů. Zahrnuje víkendové promítání filmů s horolezeckou a outdoorovou tematikou. Součástí programu bývají besedy s horolezci.

www.teplicenadmetuji.cz

Jiráskův Hronov

Jiráskův Hronov - divadlo

Festival Jiráskův Hronov, konaný každoročně začátkem srpna, je koncipován jako celostátní mezidruhová přehlídka amatérského divadla s mezinárodní účastí, jako nesoutěžní přehlídka otevřená všem divadelním druhům, žánrům, nejrůznějším inscenačním postupům, stylům a poetikám.

www.jiraskuvhronov.cz

Mezinárodní folklorní festival Červený Kostelec - tanec

Během pěti srpnových dnů folklorního festivalu v Červeném Kostelci mohou návštěvníci zhlédnout přímo ohňostroj nejen domácích, ale také méně známých a exotických souborů z celého světa.

Orlicko-kladský varhanní festival - hudba

Festival varhanní hudby konaný v září a říjnu v městech Kladského pomezí.

www.hospital-kuks.cz

ČESKÝ RÁJ