Turistický portál Královéhr. kraje

Úvodní stránkaČeský rájZa kulturou

Festivaly v Českém ráji

Hudební festival Foersterovy Osenice, festival českého jazyka, řeči a literatury Šrámkova Sobotka, multikulturní hudební festival Sobofest, posvícenský jarmark a festival řemesel v Sobotce, Jičín - město pohádky

Foersterovy Osenice

Foersterovy Osenice - hudba

Hudební festival konaný v červnu v Osenicích na počest hudebního skladatele Josefa Bohuslava Foerstera. Festival je nesoutěžním, určený především pro sbory dospělých a preferuje sborové skladby rodu Foerstrů.

www.ucps.cz

Šrámkova Sobotka

Šrámkova Sobotka - divadlo

V podzámčí zámku Humprecht se na přelomu června a července scházejí milovníci českého jazyka, řeči a literatury. Každý ročník má své ústřední téma a neodmyslitelně ho provází literární soutěž, jejímž vyhodnocením festival začíná.

www.sramkovasobotka.cz

Sobofest

Sobofest - hudba

Poměrně mladý multikulturní festival hudby, sportu a workshopů, pořádaný v Sobotce na konci měsíce června.

www.sobofest.cz
festival remesel sobotka

Posvícenský jarmark a festival řemesel v Sobotce - tradice

Tradiční jarmark a celostátní přehlídka uměleckých řemesel konaný na konci srpna v Sobotce.

www.sobotka.cz
Jičín - město pohádky

Jičín – město pohádky - divadlo

Překrásný pohádkový festival v samém srdci Českého ráje probíhá v první polovině září a nabízí široký program jak pro děti, tak pro dospělé. Návštěvníci tu mohou potkat nejen Rumcajse, pro nějž je Jičín domovinou.

www.pohadka.cz

ČESKÝ RÁJ