Portál sociálních služeb

Sociální službyZpravodajAktualityPro zájemce o služby

V klubu Smajlík se pořád něco děje

11. 6. 2010

V neděli 16. května jsme se zúčastnili akce „Malování na asfalt“, kterou pořádala v rámci Dne dětí Česká strana sociálně demokratická. Naše uživatelky zde opět prezentovaly klub krátkým tanečním vystoupením, odměnou jim byl nejen potlesk přihlížejících, ale také drobné dárečky od zástupců pořádající politické strany. Za reprezentaci klubu uživatelkám služby za všechny zaměstnance zařízení moc děkuji.

Celý květen jsme v klubu poctivě připravovali stanoviště, kterým jsme se v neděli 30. 5. Prezentovali na akci „Dětský den – Shrekův svět“, který pořádal Dům dětí a mládeže KLÍČ Jaroměř, společně s dalšími organizacemi, které působí v Jaroměři. Zaměstnanci klubu připravili pro malé návštěvníky této akci tři zákeřné úkoly. Akce byla velice vydařená a tímto děkujeme hlavním organizátorům za nabídnutou spolupráci a možnost prezentace činnosti naší organizace.

Dále jsme v měsíci květnu v klubu Smajlík také zavzpomínali na pěveckou soutěž „Superstar“. Klubem zněly především ty písně, které zpívali účastníci poslední řady této soutěže. Všichni zúčastnění dostali za snahu sladkou odměnu.

V sobotu 19. 6. pořádá Občanské sdružení SOUŽITÍ - JAROMĚŘ v Josefově již tradiční Romfest, na kterém budou svým tanečním vystoupením prezentovat klub Smajlík uživatelky služby. Aby si neudělaly ostudu, poctivě nacvičují již od poloviny května pod vedení sl. Fridríškové.

Hlavním úkolem měsíce května pro naše uživatele bylo hlasování v anketě „Miss internet“, kde v rámci projektu „Miss panenka“ soutěžila naše panenka Kominíček Pepíček. Z celkového počtu 53 soutěžících panenek poslali naši uživatelé svými hlasy Kominíčka Pepíčka až na krásné 8 místo.

V úterý 1. 6. 2010 jsme jeli do Hradce Králové odevzdat na slavnostní dopoledne i další panenky. Zájem uživatelů o výrobu těchto panenek pro UNICEF byl veliký. Nejpilnější uživatelé dostali odměnu v podobě návštěvy cukrárny.

Týž den tedy 1. 6. 2010 pořádal Milíčův dům Fotbalový turnaj mezi šesti neziskovými organizacemi Královéhradeckého kraje. Turnaje se zúčastnil i náš Klub Smajlík, který porazil všechny týmy a vyhrál tak 1. místo. Tímto bychom chtěli poděkovat organizátorům za pozvání.

Mnoho dalších akcí plánují zaměstnanci klubu Smajlík také na letní prázdniny, takže pokud je ti mezi 6 – 18 lety a neumíš se ve volném čase smysluplně zabavit nebo řešíš nějaký zásadní problém, se kterým si sám nevíš rady, neváhej, a přijď se na nás do klubu podívat, rádi ti pomůžeme. Po dobu letních prázdnin tzn. od 1. 7. – 31. 8. 2010 bude mít klub Smajlík otevřeno od 9.00 do 15.30 hod.

Michaela Holá

zástupce vedoucí klubu Smajlík