Portál sociálních služeb

Sociální službyZpravodajAktualityPro zájemce o služby

Terénní pracovníci pomáhají na ulici

29. 6. 2012

Hradec Králové - V Terénním programu STREET poskytujeme sociální služby a volnočasové aktivity mladým lidem z Hradce Králové ve věku od 15 do 24 let, kteří jsou ohroženi negativními jevy, ocitli se v nepříznivé životní situaci nebo žijí rizikovým způsobem života. Pomoc a podporu těmto mladým lidem nabízíme přímo v jejich přirozeném prostředí, kde tráví většinu svého volného času – na ulicích, v parcích, hernách, na nádražích.

OHLÉDNUTÍ ZA ROKEM 2011

V tomto roce se kompletně obměnil tým terénních pracovníků. Přesto se nám podařilo zachovat kontinuitu služby a udržet kontakt se stávajícími klienty. Zvýšili jsme věk cílové skupiny z 12 – 21 let na 15 – 24 let a změnili provozní dobu Terénního programu s ohledem na roční období - v zimě jsme zkrátili náš pohyb v ulicích a o to víc jsme s klienty komunikovali na sociální síťi Facebook. V letním období došlo naopak k prodloužení práce venku. Tím jsme docílili větší efektivnosti služby. Zaměřili jsme se více na lokality ve středu města – Šimkovy sady a vlakové a autobusové nádraží, kde jsme navázali intenzivní kontakt s novými klienty. Začali jsme spolupracovat s Domovem mládeže a internátem v Hradecké ulici, v jehož prostorách jsme později zřídili i kontaktní místo pro klienty, kteří mají možnost se na nás zde obrátit. V červnu se nám podařilo uskutečnit již pátý ročník úspěšné akce GRAFFITI STREET JAM a v návaznosti na ni zrealizovat Putovní výstavu graffiti na akci LABYRINT LAN 11 a dále na dvou školách – ZŠ Habrmanova a SOŠ a SOU Hradební.

PLÁNUJEME V ROCE 2012

Zrealizovat preventivní aktivity ve spolupracujících institucích, především na internátech. Zvyšovat kvalitu procesu individuálního plánování s klienty. Sloučit Terénní program STREET a NZDM KLÍDEK – Klub pro mládež. Navázat spolupráci s dalšími internáty v Hradci Králové. Připravit se na hodnocení kvality České asociace streetwork.

Terénní program STREET je podpořen z individuálního projektu Služby sociální prevence v Královéhradeckém kraji, projekt je financován z ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR .

PROSTOR PRO od roku 2000 pomáhá dětem a mladým lidem. Provozujeme sociální, preventivní a další služby a pořádáme akce pro veřejnost. Více informací na www.prostorpro.cz nebo facebook.com/prostorpro.

Autor: David Petr, public relations PROSTOR PRO, o. s.

Kontakt:

Bc. Eliška Suchánková, Terénní program STREET