Portál sociálních služeb

Sociální službyZpravodajAktualityPro zájemce o služby

Sociální rehabilitace

8. 12. 2011

socialni-rehabilitaceSociální rehabilitace poskytovaná občanským sdružením Život bez bariér v Nové Pace je sociální služba, která pomáhá osobám v nepříznivé sociální situaci v důsledku zdravotního znevýhodnění tím, že je vede k dosažení samostatnosti a nezávislosti a tím k lepší integraci do společnosti.

Tato aktivita je součástí individuálního projektu Služby sociální prevence v Královéhradeckém kraji a je financována z ESF a státního rozpočtu ČR prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. Tato služba je pro uživatele bezplatná a je poskytována ambulantně v centru Klášter ve všední dny od 7.00 do 15.00 hod.

Kromě zvyšování soběstačnosti uživatelům také pomáháme se získáním pracovního uplatnění. Uživatelé v našem sdružení si mohou osvojit pracovní návyky a naučit se techniky ručních prací, které poté mohou uplatnit v chráněné dílně, kde mohou být někteří zaměstnáni. S uživateli také docházíme na pracovní úřad nebo pomáháme získat rekvalifikační kurz. Velkým úspěchem je, že jsme pomohli některým uživatelům uplatnit se na volném trhu práce.

Mimo to jezdíme na různé společenské a kulturní akce nebo navštěvujeme zajímavá místa.

Z posledních akcí bych jmenovala Ekovýchovu v Sedmihorkách s názvem „Stromy a My“. Povídání o stromech spojené s návštěvou arboreta na Bukovině bylo pro všechny velmi poučné. Další akcí byl ve dnech 27.11. a 28.11.2011 tradiční předvánoční jarmark, který se konal v nové budově Centra bez bariér. Návštěvníci mohli obdivovat výrobky našich uživatelů. Součástí jarmarku bylo i kulturní vystoupení uživatelů sociální rehabilitace a denního stacionáře.

V příštím roce opět připravujeme vícedenní rekondiční pobyt a spoustu dalších zajímavých akcí.

Autor: Mgr. Romana Hanušová