Portál sociálních služeb

Sociální službyZpravodajAktualityPro zájemce o služby

Rozšíření sociálních služeb Nízkoprahová zařízení pro děti a mládež

19. 3. 2012

Nízkoprahová zařízení pro děti a mládež ve Dvoře Králové nad Labem a v Hořicích rozšířila začátkem roku 2012 rozsah poskytovaných sociálních služeb. Navýšení objemu poskytovaných preventivních služeb je reakcí na vzrůstající zájem uživatelů. Rozšíření je financováno z individuálního projektu Služby sociální prevence v Královéhradeckém kraji.

Na Královédvorsku je důvodem k posílení služeb nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Střelka, zvýšený zájem o službu způsobený mimo jiné také intenzivní imigrací osob ohrožených sociálním vyloučením do regionu. „Do Dvora se v roce 2011 přistěhovala řada rodin s dětmi, které potřebují naše služby. Díky tomu výrazně stoupl počet uživatelů a již před koncem loňského roku jsme přesáhli nasmlouvané indikátory téměř o 30 %,“ popisuje situaci na Královédvorsku Kateřina Hojná, ředitelka tamní Farní charity.

V regionu Hořicka je důvodem k rozšíření služeb posílení spolupráce nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Pohoda s pracovnicemi sociálně právní ochrany dětí Městského úřadu v Hořicích. „Zahájili jsme v rámci nízkoprahového zařízení užší spolupráci s oddělením sociálně právní ochrany při předávání uživatelů, díky tomu nám narůstá nejen počet uživatelů, ale především i rozsah poskytovaných služeb,“ říká ke změnám v zařízení David Rejlek, ředitel Oblastní charity v Jičíně, která službu poskytuje.

Celkově individuální projekt Služby sociální prevence v Královéhradeckém kraji podporuje v Královéhradeckém kraji 11 nízkoprahových zařízení pro děti a mládež v celkové výši přesahujíc 45 milionů korun. Podpora služeb sociální prevence z prostředků individuálního projektu končí u většiny služeb v červnu letošního roku. V nejbližších měsících bude připraveno pokračování projektu, rozsah a druhy podpořených služeb jsou zatím předmětem jednání.

Autor: Ing. Kateřina Andrysová