Portál sociálních služeb

Sociální službyZpravodajAktualityPro zájemce o služby

PŘIJĎ A UKAŽ, JAKÝ TALENT SE V TOBĚ SKRÝVÁ

9. 9. 2011

V prosinci 2010 byla zahájena realizace projektu „Hudbou k přátelství“. Díky projektu byla otevřena v prostorách střediska Milíčův dům hudební zkušebna. Smyslem projektu je vytvoření prostoru, kde bude moci zkoušet talentovaná mládež pod vedením zkušeného lektora. „Prostřednictvím projektu se snažíme budovat dobré vztahy mezi místními komunitami a zároveň tak posilujeme aktivní trávení volného času mládeže v tomto regionu“, uvedla Iva Krobotová, DiS., sociální pracovnice NZDM Centrum Alternativa. O všech připravovaných akcích je veřejnost vždy informováná s předstihem na www.milicak.cz či na facebooku Milíčova domu.

Závazek Milíčova domu provozovat nízkoprahové zařízení pro děti a mládež (konkrétně pro děti, mládež a mladé dospělé ohrožené společensky nežádoucími jevy) představuje komplexní zajištění služeb mládeži ve věku od 15 do 26 let ohroženým společensky nežádoucími jevy. Cílem služby je zlepšit kvalitu života předcházením nebo snížením sociálních a zdravotních rizik souvisejících se způsobem jejich života, umožnit jim lépe se orientovat v jejich sociálním prostředí a vytvářet podmínky k řešení jejich nepříznivé sociální situace. Sociální služby v nízkoprahovém zařízení jsou poskytovány jako služby ambulantní, popřípadě terénní, a to v rozsahu a za podmínek stanovených zákonem a prováděcí vyhláškou. Služby mohou být poskytovány osobám cílové skupiny i anonymně. Projekt je financován z ESF a státního rozpočtu ČR prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. Aktivity jsou součástí individuálního projektu Služby sociální prevence v Královéhradeckém kraji (www.socialniprojekty.cz).

Diakonie ČCE – středisko Milíčův dům je nízkoprahovým klubem, který poskytuje prostor a pomoc dětem a mladým lidem již od roku 1992. Nízkoprahová zařízení se věnují klientům ohroženým tzv. sociálním vyloučením. Mladí lidé tu nacházejí zázemí pro řešení svých problémů i nabídku volnočasových a vzdělávacích akcí, jež směřují k minimalizaci rizik spojených s dospíváním a případným sociálním vyloučením. (Nejčastější příčinou bývá příslušnost k určité národnostní či sociální menšině.) Více informací o středisku naleznete na webu www.milicak.cz.

Autor: Lucie Novotná, novotna@milicak.cz, 739 244 659