Portál sociálních služeb

Sociální službyZpravodajAktualityPro zájemce o služby

Charity pomáhají postiženým povodněmi na Trutnovsku

5. 6. 2013 Autor: Jana Karasová

(HRADEC KRÁLOVÉ) Do pomoci postiženým povodněmi na Trutnovsku se zapojily i Charity v Královéhradeckém kraji. Momentálně pomoc směřuje především do obce Rudník, kde říčka Čistá vyplavila řadu domů, dále do Dolní Olešnice a Svobody nad Úpou. Do Rudníku ve středu 5. 6. vyrazí dobrovolníci z jičínské Oblastní charity pomáhat s odklízením následků záplav. V této obci také potřebují úklidové a čistící prostředky i balenou vodu. Oblastní charita Hradec Králové proto ve spolupráci s OC Futurum zorganizovala humanitární sbírku na povodně přímo v obchodním centru. Dále nabízí nouzové ubytování ve svých zařízeních a hledá dobrovolníky.

Humanitární sbírka materiálu pro Rudník a Hostinné bude probíhat od středy 5. 6. do pátku 7. 6. od 7 – 20 hod. v přízemí OC Futurum v Hradci Králové. Sbírají se: košťata, lopaty, kbelíky, zahradní kolečka, ochranné pracovní pomůcky, čistící a dezinfekční prostředky a také balená voda. Více informací: Renata Špačková, 777 721 641. Oblastní charita Hradec Králové také hledá dobrovolníky, kteří by byli ochotni pomáhat přímo v Hostinném. Prosíme, hlaste se na dobro@hk.caritas.cz. Více také na www.charitahk.cz.

Zaplaveným domácnostem v Hostinném, Rudníku, Dolní Olešnici a Svobody nad Úpou budou také zapůjčeny vysoušeče. Povodňovou pomoc v regionu organizují místní Oblastní charity Červený Kostelec (kontakt: 734 435 143 – ing. Mach) a Trutnov (kontakt: 737 33 36 65 – paní Dostálová), které jsou v kontaktu s povodňovým štábem a představiteli postižených měst a obcí. Charity jsou připraveny poskytnout další potřebnou pomoc vyplaveným domácnostem.

Lidé mohou pomoci také finančním příspěvkem na povodňové konto Charity Česká republika číslo: 11998822/0800 u České spořitelny, VS: 906 nebo dárcovskou SMS DMS CHARITAPOMOC na číslo 87 777 (Cena jedné DMS je 30 Kč, z toho Charita ČR obdrží částku 27 Kč, službu zajišťuje Fórum dárců.)

Charita ČR také uvolnila 2,62 milionu korun na pomoc po povodních a spustila krizovou linku: 737 234 078. Více o pomoci Charity při povodních na http://povodne.charita.cz/.

Více také na www.hk.caritas.cz.

Kontakt:

DIECÉZNÍ KATOLICKÁ CHARITA HRADEC KRÁLOVÉ