Portál sociálních služeb

Sociální službyZpravodajAktualityPro zájemce o služby

20 LET CHARITY V KRÁLOVÉHRADECKÉ DIECÉZI

1. 6. 2012

Diecézní katolická charita Hradec Králové a mnohé její Charity letos slaví 20. výročí vzniku.Při této příležitosti bude v úterý 5. 6. v katedrále Sv. Ducha sloužena slavnostní a děkovná mše svatá, celebruje biskup J. E. Mons. JUDr. Ing. Jan Vokál, JU.D. s biskupy z Indie a prezidentem diecézní charity Mons. Josefem Suchárem. Poté budou oceněni pracovníci Charit. Odpoledne proběhne prezentace v Novém Adalbertinu (od 14 hod.) a oslavy završí koncert Boni Pueri v kostele Panny Marie (od 17 hod.). Ve středu 30. 5. byla také zahájena společná výstava k 20. výročí, na které si mohou návštěvníci prohlédnout fotografie o charitě v královéhradecké diecézi a výtvarné práce studentů Biskupského gymnázia B. Balbína. Výstava probíhá ve výstavním sále Biskupství královéhradeckého (Velké nám. 35) a potrvá do 30. 6. 2012.

Diecézní katolická charita Hradec Králové pomáhá lidem v nouzi od 1. 1. 1992, kdy byla zřízena arcibiskupem Karlem Otčenáškem. Navázala na činnost původní diecézní charity, která působila v královéhradecké diecézi před 2. světovou válkou a po ní až do násilného přerušení její činnosti v 50. letech 20. století. V současné době diecézní charita zastřešuje 22 regionálních Charit, které poskytují na 160 sociálních a zdravotních služeb a zařízení, kde pečuje 993 zaměstnanců o 30 000 nemocných a potřebných. Mezi první a nejznámější charitní zařízení patří Charitní ošetřovatelská a pečovatelská služba, Stacionář sv. Františka v Rychnově nad Kněžnou, Hospic Anežky České v Červeném Kostelci, Domov sv. Josefa pro nemocné roztroušenou sklerózou, Dům Matky Terezy pro lidi bez domova v Hradci Králové a mnohé další. 20 let pomoci lidem v nouzi zachycuje zmíněná výstava fotografií o charitě v královéhradecké diecézi a autentické příběhy klientů charitních zařízení. Na výstavě jsou k zhlédnutí také rukodělné výrobky klientů charitních zařízení.

Více také na www.hk.caritas.cz.

Kontakt:

Jana Karasová