Turistický portál Královéhr. kraje

Pozvánka na veletrh INFOTOUR

Veletrh Infotour a cykloturistika – 13. 3. – 14.3. 2009.

Ve dnech 13.3.-14.3. 2009 se v prostorách Kongresového centra Aldis v Hradci Králové uskuteční X. ročník veletrhu cestovního ruchu "Infotour a cykloturistika". Na veletrhu se budou prezentovat kraje, města, ale i regiony z České republiky i zahraničí. Nebudou chybět ani zástupci cestovních kanceláří a agentur.

V rámci uvedeného veletrhu jsou každoročně pořádány konference s různým tematickým zaměřením. Pro letošní rok bude hlavním tématem konference "Srdce v srdci - Zvony a církevní památky v cestovním ruchu". Rádi bychom tak upozornili na církevní objekty v cestovním ruchu a jejich potenciální využití v turistice. Hovořit se bude také o jedinečném souboru zvonů v České republice, ale i v celé Evropě. V rámci konference proběhne v pátek 13.3.2009 "Večer církevních památek v Hradci Králové". Veřejnosti se naskytne jedinečná příležitost prohlédnout si církevní památky různých církví (Římsko-katolické, Evangelické, Pravoslavné a Československé husitské). Tento zajímavý večer bude zakončen jedinečným koncertem na pražskou mobilní zvonkohru. Program bude doplněn i velkým množstvím besed a přednášek.

Konference je zařazena mezi oficiální doprovodné akce českého předsednictví v EU a také do cyklu Regina.

Více informací na www.infotourhk.cz

Autor: Lucie Hučíková