Portál sociálních služeb

Sociální službyZpravodajAktualityPro zájemce o služby

V Královéhradeckém kraji vzniknou dobrovolnická centra

6. 5. 2011

Poskytovatelé sociálních služeb budou moci využít dobrovolníky pro zlepšení kvality a dostupnosti sociálních služeb. V Královéhradeckém kraji vznikne celkem 5 dobrovolnických center. V následujících měsících budou osloveni jednotliví poskytovatelé s nabídkou spolupráce. Zájemci o spolupráci se také mohou obracet přímo na jednotlivé dodavatele, Diecézní katolickou charitu Hradec Králové pro Hradecko a Občanské poradenské středisko pro regiony Náchod, Jičín, Rychnov nad Kněžnou a Trutnov.

„Od realizace zakázky si slibujeme zvýšenou propagaci dobrovolnictví a nastavení modelu dobrovolnictví, který bude pro poskytovatele sociálních služeb nenáročný a dlouhodobě udržitelný. Dobrovolníci budou především docházet k poskytovatelům sociálních služeb pro seniory a osoby se zdravotním postižením. Dobrovolníci uživatele těchto služeb obohatí o možnost si povídat, společně číst knihy, případně se věnovat dalším společenským aktivitám. Dobrovolníci se tak podílejí na zvýšení kvality života uživatelů služeb,“ řekl Vladimír Derner, radní pro sociální oblast.

Autor: Jiří Zeman