Portál sociálních služeb

Sociální službyZpravodajAktualityPro zájemce o služby

Město Rychnov nad Kněžnou uspořádalo veletrh

26. 10. 2011

Město Rychnov nad Kněžnou uspořádalo 20. a 21. října 2011 pro pečující osoby, ale i pro širokou odbornou a laickou veřejnost veletrh sociálních a souvisejících služeb a aktivit podporujících děti a dospělé, kteří si zaslouží zvýšenou pozornost svých blízkých i celé společnosti.

p1000699Zástupce tří desítek poskytovatelů služeb vytvořili v prostorách velkého sálu a vestibulu Společenského centra v Rychnově n. Kn. pestrou přehlídku. Vedle informací o službách se střídaly ukázky práce klientů, návštěvníci si mohli „zatvořit“ ve výtvarných dílničkách nebo si koupit výrobky občanských sdružení, které se věnují práci se zdravotně znevýhodněnými. Neobvyklý veletrh zahájila ve čtvrtek v 10 hodin v zastoupení starosty místostarostka Města Rychnov n. Kn. Mgr. Jana Drejslová za účasti Bc. Vogla, vedoucího odboru sociálních věcí, a ředitelky Kultury, s. r. o., která vytvořila pro veletrh příjemné podmínky, PhDr. Marie Otavové. Jana Drejslová poděkovala všem subjektům působícím v oblasti sociálních služeb za neocenitelnou snahu, trpělivost a šikovnost při vytváření projektů na pomoc lidem v obtížných životních situacích.

Během obou výstavních dnů přišli potěšit přítomné vystavovatele sbory dětí z mateřských škol, pěvecké, hudební a taneční soubory, nechyběla ukázka cvičení pro zdravotně postižené, které slouží také jako prevence zhoršení zdravotního stavu. Program přilákal mnohé diváky. Přijeli se podívat i zástupci obcí – například Nového Města n.M., Vamberka, Skuhrova n. B., i z Magistrátu v Hradci Králové.

Mezi nabízenými tiskovinami si přes 540 návštěvníků odneslo nově vydanou brožuru o sociálních a souvisejících službách na území města a regionu, která obsahuje mimo jiné kontakty na vzdělávací a zdravotnická zařízení.

Vystavovatelé i řada hostů vyslovila spokojenost s průběhem setkání, při kterém si mimo jiné mohli vyměňovat zkušenosti a seznámit se s celou sítí sociálních a souvisejících služeb v regionu. Hřejivé bylo konstatování, že se již těší na příště.

Akce byla součástí projektu „Rozvoj dostupnosti a kvality sociálních služeb v Královéhradeckém kraji II.“, jehož realizátorem je Město Rychnov nad Kněžnou. Projekt je financován z ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Za realizační tým

Dagmar Serbousková