Portál sociálních služeb

Sociální službyZpravodajAktualityPro zájemce o služby

Kraj chce zjistit, co potřebují lidé pečující o seniory a postižené

29. 9. 2011

Jaké potřeby mají lidé, kteří pečují o seniory a osoby se zdravotním postižením, chce zjistit ve speciálním průzkumu Královéhradecký kraj. Průzkum potřeb pečujících osob v Královéhradeckém kraji se uskuteční v rámci projektu zaměřeného na zlepšení dostupnosti a kvality sociálních služeb.

Pro kraj bude průzkum provádět společnost PROCES – Centrum pro rozvoj obcí a regionů. Ta nyní hledá lidi, kteří pečují o seniory a zdravotně postižené, pobírající sociální dávku příspěvku na péči. V průzkumu by se mohli vyjádřit k problematice péče o osoby blízké, podělit se o své pozitivní i negativní zkušenosti. Říci, jakým způsobem a do jaké míry jim tato péče změnila život, ovlivnila postavení v zaměstnání, kolik času stráví péčí o osobu blízkou, co pečujícím chybí a co by jim péči usnadnilo. Účastníci průzkumu přispějí k lepšímu nastavení sociálních služeb v celém regionu.

Každý, kdo pečuje o seniory či postižené a má zájem se vyjádřit k tomuto tématu, může poskytnout realizátorské společnosti svůj telefon prostřednictvím webové stránky http://rozvoj-obce.cz - v pravé části internetových stránek je odkaz na odeslání kontaktu. Další možností je odeslat telefonní spojení e-mailem na adresu khk.pecujíiciosoby@rozvoj-obce.cz, případně ho lze poslat běžnou poštou na adresu PROCES – Centrum pro rozvoj obcí a regionů, Švabinského 1749/19, 702 00 Moravská Ostrava. V dopise je třeba kromě telefonního čísla uvést také heslo „Průzkum potřeb pečujících osob v Královéhradeckém kraji“.

Všechny zájemce o spolupráci bude společnost PROCES obratem telefonicky kontaktovat. Po získání podrobnějších informací a po vzájemné domluvě bude možnost setkat se v průběhu letošního října u kulatého stolu, kde se uskuteční debata na dané téma. Každý účastník po tomto setkání obdrží finanční odměnu ve výši 500 korun. Průzkum se nebude provádět v domácnostech dotazovaných.

Průzkum se koná v rámci projektu „Rozvoj dostupnosti a kvality sociálních služeb II“ financovaného z ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.