Portál sociálních služeb

Sociální službyZpravodajAktualityPro zájemce o služby

Den otevřených dveří v Geriatrickém centru

22. 8. 2011

Dne 11.6.2011 od 10,00 hodin do 17,00 hodin proběhl u nás v Geriatrickém centru „Den otevřených dveří“ s prezentací námi poskytovaných služeb: Domova pro seniory, Pečovatelské služby, Denního stacionáře. Ti, kdo se přišli do našeho zařízení podívat, měli možnost si pod vedením sociální pracovnice prohlédnout celý areál Geriatrického centra. Byly jim poskytnuty veškeré informace o poskytovaných službách včetně informačních materiálů.

geriatricke_centrum1Pro návštěvníky Geriatrického centra byla ve společenské místnosti připravena výstava výrobků klientů jednotlivých služeb, historické fotografie Geriatrického centra, alba s fotografiemi, kronika a drobná pozornost z naší keramické dílny. Po skončení prohlídky bylo k dispozici malé občerstvení. Nad plynulým průběhem výstavy bděly dobrovolnice, které bydlí v Geriatrickém centru: paní Rydrychová Vlasta, Štanderová Klaudie, Říhová Anna, Venclová Jaroslava, Bohuslavová Jiřina, Bednářová Marie, Pešková Tajsia, kterým patří za jejich ochotu velké poděkování.

V tento den také probíhaly oslavy 650 let Města Týniště nad Orlicí. Program probíhal v městském parku, což umožnilo našim klientům navštívit jednotlivé kulturní pořady, které se velmi líbily a zároveň návštěvníci této akce měli možnost podívat se k nám do Geriatrického centra. Geriatrické centrum navštívilo cca 60 návštěvníků. Tímto bychom také rádi poděkovali pracovníkům a klientům Geriatrického centra za pomoc, trpělivost a pochopení při přípravách a průběhu dne otevřených dveří. Poděkování také náleží panu Liboru Koldinskému za poskytnutí starých fotografiií GC, paní Běle Kovaříčkové z MÚ Kostelec.Orl. a dalším, kteří tuto akci podporovali a v rámci svých možností dokázali pomoci.

Tato aktivita měla za cíl zlepšit informovanost veřejnosti o dostupných sociálních službách v Týništi nad Orlicí a okolí. Byla určena pro širokou veřejnost i pro budoucí klienty služeb. Byla hrazena z projektu Rozvoj dostupnosti a kvality sociálních služeb v Královéhradeckém kraji II, který je financován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost.

Za Geriatrické centrum Bc. Petra Šimečková