Turistický portál Královéhr. kraje

Úvodní stránkaOrlické hory a PodorlickoAktivní turistikaPěší turistika

Procházka Rychnovem nad Kněžnou

Pěší turistika: Rychnov nad Kněžnou a okolí (3 km)

Výchozí místo: Rychnov nad Kněžnou, náměstí

Rychnovem nad Kněžnou

Průběh trasy: Rychnov nad Kněžnou, náměstí - Kolowratský zámek - kostel Nejsvětější Trojice - zvonice - pivovar - nábřeží Kněžné - kostel sv. Havla – náměstí - synagoga a Židovské muzeum Podorlicka /3 km/

Krátký popis trasy:

Na trase jsou pro vás připravena nejzajímavější místa města Rychnova nad Kněžnou. Kolowratský zámek spolu s průčelím kostela Nejsvětější Trojice je jedním z největších a nejkrásnějších barokních celků v Čechách. Kromě církevních obřadů je kostel i dějištěm koncertů vážné hudby, sborového zpěvu i místem, kde se konají akce Orlického varhanního festivalu. Také zvonice s třetím největším zvonem v Čechách Kryštofem patří mezi významné kulturní památky města. Židovská synagoga je v současné době nově opravena a je zde umístěno židovské muzeum a památník Karla Poláčka, spisovatele, který se v Rychnově nad Kněžnou narodil, žil a věnoval mu i většinu svých děl.

Zajímavosti na trase:

• Kolowratský zámek,
  • kostel Nejsvětější Trojice,
  • zvonice,
  • pivovar,
  • nábřeží Kněžné (památník a busta F. M. Pelcla),
  • synagoga a Židovské muzeum Podorlicka,
  • kostel sv. Havla

Náročnost: Trasa je nenáročná, vhodná i pro rodiny s dětmi.

ČESKÝ RÁJ
KRKONOŠE A PODKRKONOŠÍ