Turistický portál Královéhr. kraje

Vycházková stezka v Janských Lázních

Krkonoše a Podkrknoší

Vycházková stezka v Janských Lázních
Trasa v délce 3,5 km je určena handicapovaným lidem. Vede hlavně po Středním hřebeni nad secesní kolonádou, Rudolfovým údolím směrem k Hoffmanově boudě. Část stezek je vedena po lesních cestách, část je s asfaltovým povrchem a umožňuje pohyb vozíčkářům.

Výchozí místo: náměstí Svobody v Janských Lázních

Průběh trasy: Centrem Janských Lázní se po této trase dostaneme ven z města až k Hoffmanovým boudám a úbočím Janského hřbetu zpět do centra města.

Turistické zajímavosti na trase: kostel sv. Jana Křtitele, bezbariérové kino a krytý bazén, bývalý skokanský můstek, výhled na Janské Lázně a kolonádu, Panský pramen, Pramen starosty Exnera. Po domluvě s obsluhou lanovky mohou vozíčkáři vyjet lanovkou na vrchol Černé hory.

Možné varianty trasy : na křižovatce nad Rudolfovým údolím lze odbočit po asfaltu vlevo na Zlatou vyhlídku (0,5 km jedna cesta)

Zdroj fotografií: Krkonoše – svazek měst a obcí

ČESKÝ RÁJ