Turistický portál Královéhr. kraje

Rybaření v Krkonoších a Podkrkonoší

Rybaření

Rybaření v Krkonoších a Podkrkonoší

Sportovní rybolov je organizován Českým rybářským svazem prostřednictvím jeho místních organizací (MO). K dispozici je v Královéhradeckém kraji více než 200 rybářských revírů, zahrnujících veškeré tekoucí vody v regionu, včetně vodních nádrží, zatopených písníků a vybraných rybníků. Revíry jsou rozděleny podle charakteru toku a lovených ryb na pstruhové (pstruh obecný, pstruh duhový, lipan podhorní a siven americký) a mimopstruhové (kapr, cejn a dravé ryby, hlavně štika a candát).

MÍSTNÍ ORGANIZACE ČESKÉHO RYBÁŘSKÉHO SVAZU:

MO HOŘICE V PODKRKONOŠÍ

+420 604 869 129

Mimopstruhový revír Bystřice 4 - od mostu silnice Sadová - Lípa až k jezu pod hřebčínem Jeníkov u Hořic.

MO MILETÍN

+420 604 807 460

Mimopstruhový revír Bystřice 5 - od jezu pod hřebčínem Jeníkov u Hořic po most u statku Dolenec.

Pstruhový revír Bystřice 5 P - od mostku u statku Dolenec až k pramenům, včetně nádrže na Borku.

MO OSTROMĚŘ

+420 604 681 150

Mimopstruhový revír Javorka 1 - od soutoku s Cidlinou ke vtoku Chotečského potoka u Šárovcovy Lhoty + Vojická nádrž.

MO JAROMĚŘ

+420 737 328 712

Mimopstruhový revír Labe 34 - od jezu mlýna v Hořenicích k jezu mlýna ve Stanovicích.

Mimopstruhový revír Úpa 1 - od soutoku s Labem ke zdymadlu v Doubravicích.

MO DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM

+420 605 956 590

Mimopstruhový revír Labe 35 - od jezu mlýna ve Stanovicích k jezu ve Vorlechu (Pušův splav).

Mimopstruhový revír Labe 36 - Přehrada Les Království (Bílá Třemešná).

Pstruhový revír Labe 35 P - od jezu ve Vorlechu (Pušův splav) až po hráz vodní nádrže Les Království.

Pstruhový revír Labe 36 P - od konce vzdutí vodní nádrže Les Království k jezu továrny v Horním Debrném.

Pstruhový revír Trotina 2 P - od soutoku s Hustířankou až k pramenům.

MO VRCHLABÍ

+420 604 292 253

Mimopstruhový revír Labe 38 - revír tvoří nádrž U Letiště.

Pstruhový revír Labe 38 P - od jezu v Dobré Mysli až k jezu papírny v Dolní Branné.

Pstruhový revír Labe 39 - od jezu papírny v Dolní Branné až jezu u úpravny pitné vody v Herlíkovicích.

Pstruhový revír Labe 39 A - od jezu úpravny pitné vody v Herlíkovicích až k údolní nádrži Labská.

Pstruhový revír Malé Labe 1 - od vtoku do Labe v Prosečné až k pramenům + Kotelský a Klínový potok.

MO TRUTNOV

+420 602 644 348

Mimopstruhový revír Pilníkovský potok 3 - nádrže: Bojiště I a II a Volanovský.

Pstruhový revír Líčná 1 - od vtoku do Úpy až po soutok s Lampertickým potokem.

Pstruhový revír Pilníkovský potok 1 - od vtoku do Labe až k pramenům, včetně nádrží Vlčice-Hrádeček a Nebe.

Pstruhový revír Úpa 5 - od ústí Lhoteckého potoka v Poříčí k silničnímu mostu Trutnov - Janské Lázně.

MO HOSTINNÉ

+420 737 225 423

Pstruhový revír Čistá 1 - od vtoku do Labe po pravostranný přítok ve Fořtu.

Pstruhový revír Labe 37 P - od jezu v Horním Debrném k jezu podniku Technolen v Hostinném - Dobré Mysli.

MO HORNÍ MARŠOV

+420 737 918 473

Pstruhový revír Malá Úpa 1 - od soutoku s V elkou Úpou k přítoku Černý potok.

Pstruhový revír Úpa 6 - od silničního mostu ve Svobodě nad Úpou k soutoku Malé a Velké Úpy + Albeřická nádrž.

Velká Úpa 1 - od soutoku s Malou Úpou až k pramenům.

ČESKÝ RYBÁŘSKÝ SVAZ - Východočeský územní svaz

Kovová 1121, 500 03 Hradec Králové - Slezské Předměstí

Podrobnější informace, adresy a kontakty místních organizací včetně map revírů, cen povolenek aj. najdete na adrese www.rybsvaz.cz. Pro rybaření je nutné, kromě povolenky k rybolovu, být vlastníkem rybářského lístku, které vydává obec s rozšířenou působností příslušná podle místa bydliště žadatele. Povolenky získáte u příslušné místní organizace rybářského svazu. Je možné si vybrat délku platnosti a rybaření na vodách pstruhových nebo mimopstruhových.

ČESKÝ RÁJ
KRKONOŠE A PODKRKONOŠÍ