Turistický portál Královéhr. kraje

Brečtejn - zřícenina hradu, hospital Kuks, zámek Vrchlabí

Hrad Břečtejn

Břečtejn

Hrad Břečtejn, dříve nazývaný Stein, poté Silberstein, se nachází na katastru obce Vlčice u Trutnova. Hrad Břečtejn kdysi tvořil hlediska fortifikačního systému jediný stavební celek - vlastní hrad včetně věže, uzavřený obvodovou zdí. Po zničení u Švédy v 17. století zbyly z hradu až do současnosti pouze vysoké zdi. Volně přístupný. www.trutnov.cz/article.asp?article_id=444
Kuks

Kuks - zámek

Národní kulturní památka. Barokní komplex bývalých lázní, zámku a špitálu s kostelem Nejsvětější Trojice a původní lékárnou, byl založený koncem 17. století. Nejvýznamnější výzdobou jsou sochy Ctností a neřestí, vytvořené M.B. Braunem.

www.hospital-kuks.cz | Kuks

zámek Vrchlabí

Vrchlabí - zámek

Renesanční zámek postavený v letech 1545 - 1549 podle severských vzorů. Na přelomu 19. a 20. století rozsáhleji modernizován. Zámek obklopuje velký krajinářský park. Objekt, v němž sídlí městský úřad, je částečně přístupný.

www.hrady.cz | Vrchlabí

ČESKÝ RÁJ