Turistický portál Královéhr. kraje

Rybaření v Českém ráji

Rybaření

Rybaření v Českém ráji

Ač se to nezdá, patří rybaření mezi aktivity splňující přísná kritéria pro relaxaci, neboť vyžaduje ticho a pobyt v klidné přírodě. Český ráj je díky řece Jizeře a řadě rybníků a dalších vodních ploch pro rybolov ideální. Je však potřeba znát a dodržovat předem daná pravidla, která jsou uvedena v následujícím textu spolu s přehledem revírů a druhů ryb, které v nich můžete ulovit: K rybolovu v rybářském revíru je oprávněn občan, který je členem Českého rybářského svazu a vlastní platný rybářský lístek a platnou povolenku k lovu ryb pro příslušný rybářský revír, ve kterém rybolov provádí.

K rybolovu v rybářském revíru je oprávněn i cizinec, který si zakoupí rybářský lístek a povolenku k lovu ryb. Rybářský lístek může cizinec zakoupit na příslušném městském úřadě obce s rozšířenou působností (podle revíru, kde chce rybařit), prokáže-li se platným rybářským lístkem nebo licencí vydanými v zemi, jejímž je občanem. Pokud cizinec nemá příslušné osvědčení o kvalifikaci pro rybolov, může získat toto osvědčení složením zkoušek nebo jiným dokladem u příslušné místní organizace ČRS (dle revíru, kde chce rybařit), jestliže byl již dříve držitelem rybářského lístku.

Sportovní rybolov je organizován Českým rybářským svazem prostřednictvím jeho místních organizací (MO). K dispozici je v Královéhradeckém kraji více než 200 rybářských revírů, zahrnujících veškeré tekoucí vody v regionu, včetně vodních nádrží, zatopených písníků a vybraných rybníků. Revíry jsou rozděleny podle charakteru toku a lovených ryb na pstruhové a mimopstruhové.

MÍSTNÍ ORGANIZACE ČESKÉHO RYBÁŘSKÉHO SVAZU:

MO ČRS KOPIDLNO

+420 608 731 186

Mimopstruhový revír Mrlina 3 - od železniční zastávky Mlýnec po sádky v Bartoušově.

MO ČRS JIČÍN

+420 739 035 947, +420 493 507 633

Mimopstruhový revír Libunka 2 (Jinolické rybníky) - kapr, karas, plotice, amur, štika, candát

Mimopstruhový revír Cidlina 6 P (nádrž v Lužanech) - kapr, karas, plotice, amur, štika, candát