Portál sociálních služeb

Sociální službyZpravodajAktuality

Misericordia zve na den otevřených dveří v úterý 29. září

3. 9. 2015 Autor: Mgr. Kateřina Litošová

Veřejnosti se otevřou k nahlédnutí prostory sloužící k naplňování ideálů služby Sociální rehabilitace na Královédvorsku.

Pracovníci usilují o stabilizaci osob, které službu využívají, a to zejména v oblasti bydlení, zaměstnání a vztahů. Prostřednictvím poradenství i konkrétních praktických činností služba usiluji o pozitivní změny v životě lidí, kteří se ocitli na rozcestí nebo prožívají nepříznivou sociální situaci.

Pracovníci se vám budou věnovat v úterý 29. září 2015 od 16:30 do 18:00 hod. na adrese Štefánikova 1207 ve Dvoře Králové nad Labem a nabízejí tento PROGRAM:

1. Seznámení s činností služby a spolupracujícími organizacemi - vstupní bydlení v domě sv. Faustyny, podporované zaměstnávání, poradny (Mgr. Martina Krajčíková - sociální pracovnice, Mgr. Kateřina Litošová - vedoucí služby) - 15 min.
  2. Jak se nedostat do pasti (příspěvek Mgr. Pavlíny Kupkové z Občanské poradny Farní charity Dvůr Králové nad Labem na téma finanční gramotnosti a dluhové poradenství) - 20 min.
  3. Promítání dokumentu "Šmejdi" - 40 min.
  4. Tvořivý workshop - enkaustika (paralelně s filmem).
  5. Prohlídka prostor (během celého programu).